Strażacy zawodowi z JRG Wadowice oraz druhowie z OSP Wadowice interweniowali na osiedlu Jedność. Pęk
Pękła rura, zalało osiedle. Interweniowali strażacy

Strażacy zawodowi z JRG Wadowice oraz druhowie z OSP Wadowice interweniowali na osiedlu Jedność. Pękła tutaj rura wodociągowa, która zalała kilka domów. Trzeba było ją wypompowywać. Wodociągi pracują nad naprawą usterki.

W środę (11.09) przed godziną  6:00 rano służby ratunkowe otrzymały wezwanie na osiedle Jedność w Wadowicach, znajdujące się przy stacji paliw BP. Jak się okazało, pękła tutaj magistrala wodociągowa o średnicy 22,5 centymetrów. Woda zalała kilka domów.

Na miejsce zadysponowano strażaków zawodowych z JRG Wadowice oraz druhów ochotników z OSP Wadowice, którzy zajęli się wypompowywaniem wody z piwnic i garaży zalanych posesji jak i zabezpieczeniem workami z piaskiem, aby nie dochodziło do dalszych zalań.

Na miejsce przyjechali też pracownicy Wadowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, którzy wyłączyli przepływ wody przez uszkodzoną rurę, po czym przystąpili do naprawy usterki.

Zakończenie prac planowanej jest na godziny popołudniowe.

 

(MG)
(zdjęcia: OSP Wadowice)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 QWERTY 2019-09-12 16:13
Przed Bramą cmentarza też chyba rura pękła ,albo studzienkę wywaliło ,jak byłem dziś to woda wlewała się na teren cmentarza ,i nie dośc że od strony stawów woda ,to teraz od drugiej strony też woda ,nie zazdroszczę lokatorom cmentarza
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.