Na moście drogowym na Skawie w Wadowicach doszło do kolizji dwóch samochodów. Nic nikomu na szczęśc
Kolizja na moście, potężny korek w Wadowicach

Na moście drogowym na Skawie w Wadowicach doszło do kolizji dwóch samochodów. Nic nikomu na szczęście się nie stało, ale utworzył się potężny korek w obie strony. To nie jedyne groźne zdarzenie w ostatnim czasie na drogach powiatu wadowickiego.

We wtorek (10.09) przed godziną 15:00 na moście drogowym na Skawie w Wadowicach doszło do kolizji. Zderzyły się tutaj dwa samochody osobowe. Nic nikomu na szczęście się nie stało, niestety jeden pas ruchu w stronę centrum miasta został zablokowany, przez co tworzy się potężny korek, ciągnący się praktycznie całą Lwowską w stronę rynku, jak i ulice Konstytucji 3 Maja jak i Wałową.

Jak poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, policja została wezwana do zdarzenia, ale kierowcy rozwiązali problem między sobą. Mundurowi zajęli się jedynie udrożnieniem ruchu.

Kierowcy mają jednak przedsmak tego, co będzie się działo w Wadowicach, kiedy wkrótce zacznie się remont tej przeprawy przez rzekę...

To nie jedyne groźne zdarzenie na drogach powiatu wadowickiego w ostatnich kilku godzinach. W Andrychowie na ulicy Rynek doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Oba pojazdy zostały mocno uszkodzone, na miejscu interweniowała policja. Nic poważnego na szczęście nikomu się nie stało.

Z kolei w Witanowicach (gmina Tomice) na drodze powiatowej z samochodu ciężarowego spadł na jezdnię kontener. Potrzebny będzie ciężki sprzęt, aby go podnieść. Kierowców w tym miejscu również czekają utrudnienia.

W Roczynach (gmina Andrychów) w okolicach skrzyżowania ulic Słonecznej i Środkowej doszło do zderzenia rowerzysty z osobówką. Ze wstępnych ustaleń wynika, że młody chłopak jadący rowerem wymusił pierwszeństwo na kierującym samochodem. Na miejscu interweniowała policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego, który udzielił pierwszej pomocy rowerzyście. Został on zabrany do wadowickiego szpitala na obserwację.

(MG)
(zdjęcie: nadesłane, DK52info)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+6 #1 Tatap 2019-09-10 15:51
W Tomicach przy przejeździe kolejowym, jeszcze kawałek do Witanowic
Cytować
+16 #2 Cloverfield 2019-09-10 16:13
I przez takie coś stoi całe miasto? W innych krajach, po 20 minutach byłoby po wszystkim...
Cytować
+14 #3 kopr 2019-09-10 16:36
Cytuję Cloverfield:
I przez takie coś stoi całe miasto? W innych krajach, po 20 minutach byłoby po wszystkim...

A czy w innych krajach jest 500+, trzynasta emerytura, a od 2023 4000 brutto pensji minimalanej? :)
Cytować
+8 #4 marianno do kopr 2019-09-10 20:44
Masz częściowo rację - nie ma tego socjalu w zachodniej Europie. Polak jest nieraz dwa razy wydajniejszy niż ten w zachodniej Unii a dostaje wypłatę 3-4 krotnie mniejszą (ceny żywności na podobnym poziomie). W Polsce nie będzie potrzeba 500 plus, dodatkowych trzynastek gdy za wydajną pracę będzie godziwa płaca a tak nie zawsze jest. Wiele osób ma ubezpieczenie od pełnego etatu 2100 zł brutto na rękę a bierze o wiele więcej pod stołem (osoby te jak się rozchorują to wówczas dostają grosze zasiłków nie mówiąc o wyliczonej emeryturze). Są pracodawcy którzy niezależnie od osiąganych przychodów firmy i tak ubezpieczają pracownika od kwoty minimalnej( kupią sobie za to luksusowy samochód itp). Istnieją również firmy dla których podniesienie kwoty minimalnej spowoduje bankructwo albo doprowadzi do zwolnień pracowników. Najgorsza sytuacja to galopujące ceny po podniesieniu kwoty minimalnej do 4000 zł. Wiadomo, iż osoby pracujące na odpowiedzialnyc h stanowiskach będą chciały wówczas o wiele większą wypłatę od kwoty minimalnej (np teraz mają 5000 brutto). To bardzo złożony problem wymagający ,,poważnych decyzji''.
Cytować
+6 #5 rafix 2019-09-10 23:35
Zgadzam się z @marianno
Obawiam się, że na podwyżce pensji minimalnej najbardziej stracą osoby, które teraz zarabiają więcej niż minimalna.
Jeśli ktoś dzisiaj zarabia minimalną (2250 brutto) to po podwyżce do 4000 zarobi o 1750 zł więcej. Ale co jeśli ktoś dzisiaj zarabia 3000 zł? Pracodawca podniesie mu pencję o 1750 zł (do 4750 zł) czy podniesie ją do 4000 zł (czyli o 1000 zł)? I ten co zarabiał więcej, tak naprawdę straci więcej, bo ceny pójdą do góry i za swoją pensję będzie mógł kupic mniej towarów niż przed zmianami. Zmierza to do tega, że każdy będzie równy, jak zakładał miniony ustrój.
Cytować
+5 #6 Cloverfield 2019-09-11 08:48
Cytuję marianno do kopr:
Masz częściowo rację - nie ma tego socjalu w zachodniej Europie. Polak jest nieraz dwa razy wydajniejszy niż ten w zachodniej Unii a dostaje wypłatę 3-4 krotnie mniejszą (ceny żywności na podobnym poziomie). W Polsce nie będzie potrzeba 500 plus, dodatkowych trzynastek gdy za wydajną pracę będzie godziwa płaca a tak nie zawsze jest. Wiele osób ma ubezpieczenie od pełnego etatu 2100 zł brutto na rękę a bierze o wiele więcej pod stołem (osoby te jak się rozchorują to wówczas dostają grosze zasiłków nie mówiąc o wyliczonej emeryturze). Są pracodawcy którzy niezależnie od osiąganych przychodów firmy i tak ubezpieczają pracownika od kwoty minimalnej( kupią sobie za to luksusowy samochód itp). Istnieją również firmy dla których podniesienie kwoty minimalnej spowoduje bankructwo albo doprowadzi do zwolnień pracowników. Najgorsza sytuacja to galopujące ceny po podniesieniu kwoty minimalnej do 4000 zł. Wiadomo, iż osoby pracujące na odpowiedzialnych stanowiskach będą chciały wówczas o wiele większą wypłatę od kwoty minimalnej (np teraz mają 5000 brutto). To bardzo złożony problem wymagający ,,poważnych decyzji''.


Jak nie ma?! Przecież w UK, Niemczech czy Szwajcarii jest bardzo dobry socjal. Szczególnie w 2 pierwszych jest masa nierobów, którzy nie idą do żadnej pracy i utrzymują się z socjalu.
Morawiecki będzie podnosił pensje... a jak to się skończy? Wiele firm upadnie, bo wzrośnie ZUS, nie będzie nikogo stać na takich pracowników z tak wielkimi pensjami. Ale wtedy co powie PiS? „My chcieliśmy dać wyższe pensje, ale firmy miały czelność upaść”. I tyle będzie z tych obietnic wyborczych, ale ciemny lud teraz ma dolary w oczach i to kupi. Będę się później mocno śmiał z takich :)
A tak w ogóle, czemu rozpoczynacie taki temat - jaki to ma związek ze stłuczką na moście?
Cytować
+10 #7 obserwator 2019-09-11 09:45
Czy tak wielkim problemem jest usunięcie pojazdów po stłuczce na bliski zjazd na Wenecje. Widocznie tak bo całe miasto musi stać i jeszcze dwa radiowozy?
Cytować
+2 #8 Leo 2019-09-11 13:26
Wadowice z zacofaną infrastrukturą, wstyd dla miasta,korki,ko rki,korki!!!!
Cytować
+1 #9 ko2 2019-09-12 22:48
brawa dla kierujących ruchem ....korek od Młyna w Kleczy Dolnej, za Kopcem od szkoły w Kleczy Dolnej a tu masz nawet nikomu nic się nie stało- kierowcy się dogadali. A pozostali jako tło albo widownia czy musieli być obecni ? Pewnie kilkaset samochodów spalało paliwo przez ok. godzinę, oczywiście kierowcy i pozostali wdychali ten ołów o kasie i nerwach nie wspomnę. Po co ?? czy nie dało się zepchnąć tych aut jak widzę jedno wcale nie duże a na Wenecji jest parking ? Życzylibyśmy sobie sprawniejszego działania od służb a nie tylko nadgorliwie wypisywanych mandatów...
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.