Kolejny śmiałek próbował przepchać się pod słynnym wiaduktem na krajówce w Kleczy Dolnej. Nie uda
Kierowca ciężarówki uszkodził i wiadukt i naczepę

Kolejny śmiałek próbował przepchać się pod słynnym wiaduktem na krajówce w Kleczy Dolnej. Nie udało się: uszkodzona została naczepa ciągnika siodłowego, którym jechał jak i przesunięty wiadukt.

We wtorek (3.09) kierowca ciągnika siodłowego z naczepą próbował przecisnąć się pod wiaduktem na drodze krajowej nr 52 w Kleczy Dolnej. Skończyło się to źle: uszkodzona dosyć mocno została zarówno naczepa pojazdu jak i najprawdopodobniej znowu przesunięty został wiadukt. Kierowca ciężarówki zaparkował koło konstrukcji, bo nie jest w stanie jechać dalej i wezwał pomoc.

Taka historia powtarza się niestety praktycznie codziennie. Mimo, że oznakowanie o ograniczenia przejazdu dla pojazdów o wysokości do 3,5 metra rozstawione są już od Głogoczowa a także od strony Wadowic dosyć gęsto, bardzo często dochodzi do zaklinowania dużych pojazdów pod wiaduktem na drodze krajowej nr 52 w Kleczy Dolnej, których kierowcy (zwłaszcza obcokrajowcy) albo celowo albo przez nieuwagę lekceważą znaki. Oprócz "klinowania" trasy i korków jest jeszcze jeden negatywny aspekt sprawy: cierpi na tym sam wiadukt, który nie dość, że jest leciwy i w dość przykrym stanie, to jeszcze został w ciągu ostatnich kilku miesięcy mocno naruszony przez przejeżdżające i ocierające się o niego ciężarówki. Za naprawę wiaduktu płąci kolej, bo sprawcy w większości przypadków uciekają z miejsca zdarzenia...

Przypomnijmy, że były plany likwidacji wiaduktu w Kleczy Dolnej i zastąpienie go zautomatyzowanym przejazdem strzeżonym. Docelowo miał powstać tutaj wiadukt, tyle, że drogowy. Kolej zmieniła zdanie: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w związku z  rewitalizację linii kolejowej nr 117 na odcinku Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona - Wadowice do granicy województwa (etap I) planuje wyburzenie obecnego i wybudowanie nowego wiaduktu kolejowego w Kleczy Dolnej. Nowa konstrukcja ma mieć też większy prześwit: 4,6 metra (obecnie 3,5 metra). Niektórzy mieszkańcy regionu obawiają się, że takie "odblokowanie" wiaduktu doprowadzi do większego ruchu takich pojazdów, "rozjeżdżeniu" Wadowic i pogorszy bezpieczeństwo.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-14 #1 Janusz 2019-09-03 12:15
I bardzo dobrze niech jedzie jak najwięcej ciężarówek. To są dodatkowe pieniądze dla gminy. Zakup paliwa, art. spożywczych, parkingi noclegi itd. TAK DLA ROZWOJU WADOWIC
Cytować
-3 #2 szofer 2019-09-03 12:53
I bardzo dobrze że przebudują bo jazda po A4 dużym kosztuje 100 zł. Dość wyzysku. Potrzebne alternatywne drogi dla płatnego odcinka A4.
Cytować
+12 #3 MApet 2019-09-03 13:07
Maspex już dawno chciał przebudować wiadukt. Kto wie może gdyby nie wiadukt w kleczy to może nie budowali hal w Tychach tylko w Wadowicach.
Cytować
+4 #4 MApet 2019-09-03 13:10
A dobrze teraz się zarabia.
Cytować
+6 #5 Kancik666 2019-09-03 15:04
2 dzisiaj rano o 8 był czerwony zaklinowany
Cytować
0 #6 Mariolka@ 2019-09-03 17:48
Wiadukt został przesunięty , czy konstrukcja na nim osadzona?
Cytować
+1 #7 Historyk 2019-09-03 20:20
Za remont wiaduktu placi ubezpieczyciel byguk
więc nikomu nie zależy ,ten wiadukt utrzymuje brygadę remontową .PKP to państwo w państwie
Cytować
0 #8 Kamil 2019-09-04 14:44
Droga krajowa a tu jeszcze austriacki wiadukt. Kiedy wreszcie przestanie kraść??! A działać. Jesteśmy 20 lat do tyłu że wszystkim
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.