Po czterech latach walki o zdrowie i życie w wieku 45-lat zmarł druh OSP Paszkówka Tomasz Wołczyk. W
Nie żyje strażak, który 4 lata temu uległ wypadkowi podczas ćwiczeń

Po czterech latach walki o zdrowie i życie w wieku 45-lat zmarł druh OSP Paszkówka Tomasz Wołczyk. W 2015 roku uległ wypadkowi podczas ćwiczeń szkoleniowych w Wojewódzkim Ośrodku Szkoleniowym Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Bardzo smutna wiadomość. W wieku 45-lat, po długiej i ciężkiej walce o zdrowie i życie, w sobotę (6.07) zmarł druh Tomasz Wołczyk, strażak z OSP Paszkówka (gmina Brzeźnica). Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się we wtorek (9.07) o godzinie 14:30 od różańca. O 15:00 odprawiona zostanie msza żałobna w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Paszkówce.

Rodzina pragnie podziękować za okazaną pomoc wszystkim tym, którzy wspierali Tomasza w jego nierównej walce o powrót do zdrowia. Zapamiętajmy go, jako człowieka zawsze uśmiechniętego, życzliwego, gotowego nieść pomoc. Od ponad 4 lat, każdy post kończyliśmy słowami NIE ZAPOMINAJCIE O TOMKU... Dziś te słowa mają szczególny wydźwięk... Zatem... NIE ZAPOMINAJCIE O TOMKU !!! Niech pamięć o Nim żyje – napisali najbliżsi zmarłego na stronę Facebook, która publikowała zmagania strażaka.

Przypomnijmy, że w lutym 2015 strażak uległ wypadkowi podczas ćwiczeń w Wojewódzkim Ośrodku Szkoleniowym Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Zasłabł w komorze dymowej. W wyniku długotrwałego niedotlenienia zapadł w śpiączkę. Od tej pory życie jego rodziny zmieniło się o 180 stopni: Tomasz był bowiem żywicielem rodziny, kierowcą autokarów. Przez wiele lat był rehabilitowany. Lokalna społeczność nie zostawiła go jednak samego, biorąc udział w wielu akcjach charytatywych, podczas których zbierano fundusze na jego leczenie i rehabilitację.

Niestety po 4 latach przegrał tę walkę...

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+21 #1 lump 2019-07-08 14:08
szkoda człowieka niech odpoczywa w spokoju wieczne odpoczywanie racz mu dać panie
Cytować
+15 #2 Niemczyk 2019-07-08 19:00
STRAŻAKI TO DOBRE CHŁOPAKI -PAN BÓG JEST Z TOBĄ
Cytować
+1 #3 tom 2019-07-19 08:52
szczere kondolencjie rodzinie
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.