Wadowicka policja zatrzymała po pościgu 36-letniego kierowcę fiata. Jak się okazało, mężczyzna pos
Policja po pościgu złapała kierowcę. Miał cofnięte uprawnienia i czuć od niego było alkohol

Wadowicka policja zatrzymała po pościgu 36-letniego kierowcę fiata. Jak się okazało, mężczyzna posiadał cofnięte uprawnienia do kierowaniami pojazdami a także czuć było od niego alkohol. Odmówił badania na zawartość  alkoholu w organizmie, jednak pobrano mu krew. Grozi mu 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (23.06) w miejscowości Klecza Dolna, gdzie mundurowi prowadzili działania ukierunkowane na wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Jeden z kierowców nagle skręcił, co wzbudziło podejrzenie u policjantów, że może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze próbowali zatrzymać do kontroli kierowcę Fiata, jednak mężczyzna nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe dawane przez policjantów, dlatego też funkcjonariusze podjęli za nim pościg. Kierujący zaczął omijać i wyprzedzać inne pojazdy. Udało się go zatrzymać w Kleczy Dolnej.

Jak się okazało 36-latek posiada cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami decyzją wydaną przez starostę wadowickiego. Od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu, lecz odmówił badania na zawartość alkoholu w organizmie, dlatego też została mu pobrana krew do badań – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach

Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.