Rozpoczęły się wakacje i jak co roku policja w tym okresie wzięła się za intensywne kontrole autoka
W czasie wakacji policja intensywnie kontroluje autokary i samochody

Rozpoczęły się wakacje i jak co roku policja w tym okresie wzięła się za intensywne kontrole autokarów i autobusów, którymi przewożone są osoby udające się na wypoczynek.

Zaczęły się wakacje. Część z nas na zasłużony urlop czy wypoczynek pojedzie autokarem czy autobusem wycieczkowym. Jak wiemy, mimo poprawiającej się z roku na rok sytuacji, jest z nimi różnie. Stąd nasilone kontrole policji autokarów i autobusów, którymi osoby udają się na wypoczynek.

Policyjna kontrola autokarów polega na sprawdzeniu stanu trzeźwości kierującego, sprawdzeniu wymaganych w czasie jazdy dokumentów, skontrolowaniu stanu technicznego i obowiązkowego wyposażenia pojazdu, prawidłowego oznakowania oraz jego oświetlenia, zwrócenia uwagi na stan ogumienia, układ kierowniczy oraz hamulcowy czy sprawdzeniu przestrzegania czasu pracy i obowiązujących przerw w prowadzeniu pojazdu.

W sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu podróżnych policjanci będą natychmiastowo podejmować interwencje poza wyznaczonym punktem kontroli – w miejscu zaistniałego niebezpieczeństwa.

Stały punkt kontroli autokarów w powiecie wadowickim to dworzec autobusowy w Wadowicach przy ulicy Piłsudskiego, telefon (33) 872 92 00 lub (33) 872 92 18. W miarę możliwości prośby o kontrolę autokarów powinny być zgłaszane z odpowiednim wyprzedzeniem, tj.  pięć dni  przed wyjazdem.

Ponadto w okresie wakacyjnym, na niektórych stacjach kontroli pojazdów można będzie bezpłatnie sprawdzić stan techniczny autobusu czy samochodu. Stacje kontroli pojazdów zgłoszone do akcji „Bezpieczne wakacje”: w Wadowicach są to stację przy ulicy Wałowej 9 oraz Batorego 20.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.