W lesie w Barwałdzie Górnym jeden z mieszkańców podczas przechadzki znalazł pocisk prawdopodobnie z
W lesie w Barwałdzie mieszkaniec znalazł niewybuch. Saperzy wywieźli go na poligon

W lesie w Barwałdzie Górnym jeden z mieszkańców podczas przechadzki znalazł pocisk prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Groźnym znaleziskiem zajęli się saperzy.

W niedzielę (23.06) dyżurny kalwaryjskiego komisariatu otrzymał telefoniczne zgłoszenie o znalezionym niewybuchu w miejscowości Barwałd Górny.

Pocisk owalnego kształtu o długości około 30 centymetrów, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej ujawnił na terenie leśnym mieszkaniec gminy Kalwaria Zebrzydowska – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze, którzy zabezpieczyli teren do momentu przyjazdu saperów z 16 Batalionu Powietrzno – Desantowego w Krakowie. Niewybuch znajdował się w znacznej odległości od zabudowań, w związku z tym nie było zagrożenia narażenia utraty zdrowia lub życia mieszkańców.

W poniedziałek (27.06) groźne znalezisko zostało przewiezione na poligon, gdzie zostanie zneutralizowany.

W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić Policję, ponieważ jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku grozi jego detonacją, a co za tym idzie uszkodzeniem ciała, a nawet śmiercią dla osoby przebywającej w jego pobliżu! Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci powiadamiają specjalistyczny patrol saperski, a do momentu jego przybycia zabezpieczają znalezisko.

(MG)

>
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.