Uwaga! Po okolicy grasują cztery osoby, które podróżują srebrnym fordem na niemieckich numerach reje
Drukuj
Proszą o wodę i okradają domy. Banda jeździ srebrnym fordem. Uważajcie!

Uwaga! Po okolicy grasują cztery osoby, które podróżują srebrnym fordem na niemieckich numerach rejestracyjnych. Proszą o wodę a w rzeczywistości chyba szukają łatwego łupu. W Stroniu (gmina Stryszów) ograbili w ten sposób starszą osobę. To nie pierwsze doniesienie w powiecie tego typu.

Przykra sprawa i warto o tym napisać i przestrzec innych. W piątek (21.06) około 12:00 w miejscowości Stronie (gmina Stryszów) doszło do kradzieży. Trzech mężczyzn i jedna kobieta obrabowały starszą mieszkankę tej miejscowości. Przyjechali najprawdopodobniej srebrnym fordem focusem na niemieckich numerach rejestracyjnych. Jedna z osób poprosiła o szklankę wody, w międzyczasie pozostali zajęli się kradzieżą, m.in. biżuterii.

Żerowali na dobroci babci, wchodząc pod pretekstem niesamowitego pragnienia, prosząc o szklankę wody. Niestety babcia postanowiła im pomóc w zamian za nią została ograbiona... – informuje nas wnuk okradzionej.

Sprawę potwierdza nam Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, mundurowi prowadzą już czynności w tej sprawie.

Jak się okazuje, najprawdopodobniej ta sama grupa próbowała tego samego numeru w poniedziałek (17.06) w miejscowości Tłuczań (gmina Brzeźnica). Tu jednak zachowanie przyjezdnych wzbudziło zaniepokojenie domowników i nie doszło do żadnego przestępstwa. Sprawę zgłoszono jednak na policję.

Uważajcie więc i przestrzeżcie swoje rodziny a zwłaszcza starsze osoby, których życzliwość  może ktoś brutalnie wykorzystać.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Wydarzenia:

U 31-latka znaleziono 440 gramów marihuany. Grozi mu 3 lata więzienia

Trwa ustalanie przyczyn pożaru zakładu w Izdebniku. Straty wyceniono na 1,5 miliona złotych

Oślepiony kierowca peugeota dachował w rowie

Potężny pożar zakładu w Izdebniku

Kolejny rekordowy przyrost zakażeń koronawirusem w powiecie wadowickim