W weekend na terenie powiatu wadowickiego może zagrzmieć i mocno popadać. Synoptycy zapowiadają takż
Na weekend burze z gradem i spory wiatr

W weekend na terenie powiatu wadowickiego może zagrzmieć i mocno popadać. Synoptycy zapowiadają także silny wiatr i miejscami grad.

Zła wiadomość dla tych, którzy zaplanowali wypoczynek w terenie. Jak poinformowało Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie w piątek (21.06) oraz w sobotę (22.06) na terenie powiatu wadowickiego prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami do 30 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami może też spaść grad.

Tradycyjnie już przestrzegamy, jeśli zostaniemy zaskoczeni przez wichurę poza domem najlepiej jest schronić się w jakimś budynku. W mieszkaniu trzeba zabezpieczyć okna i usunąć wszystkie przedmioty z balkonów, tarasów i parapetów. Starajmy się też unikać parkowania samochodów pod drzewami. Silny wiatr może łamać gałęzie drzew, powodować utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawach energii elektrycznej.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.