Trzech policjantów z powiatu wadowickiego zachowało się jak należy. Wracając z ze szkolenia z Komend
Drukuj
Wadowiccy policjanci wyratowali z opresji chorego na cukrzycę 72-latka

Trzech policjantów z powiatu wadowickiego zachowało się jak należy. Wracając z ze szkolenia z Komendy Wojewódzkiej Policji nieoznakowanym samochodem wyratowali z opresji 72-letniego mężczyznę, który zasłabł za kierownicą. Choruje na cukrzycę, mundurowi najprawdopodobniej  uratowali mu życie.

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie chwali trzech policjantów z powiatu wadowickiego: podkom. Łukasz Madeję pełniącego obowiązki zastępcy komendanta komisariatu policji w Kalwarii Zebrzydowskiej, asp. szt. Krzysztof Kozieła pełniącego obowiązki kierownika Wydziału Kryminalnego wadowickiej komendy oraz asp. szt. Pawła Golonkę  pełniącego obowiązki kierownika  posterunku policji w Brzeźnicy, którzy pomogli mężczyźnie choremu na cukrzycę.

We wtorek (21.05) policjanci wracając nieoznakowanym samochodem służbowym ze szkolenia z Komendy Wojewódzkiej Policji, zauważyli na ulicy  Skotnickiej w Krakowie volkswagena golfa, który był zaparkowany na środku jezdni utrudniając przejazd pozostałym pojazdom.

Kierowca tego samochodu naprzemiennie sygnalizował zmianę pasa ruchu. Sytuacja spowodowała, że zaczął tworzyć się korek, a kierowcy omijali samochód jadąc poboczem. Policjanci bez chwili wahania zatrzymali pojazd i pobiegli sprawdzić co się stało. Kierujący nie reagował na zadawane pytania, był niekomunikatywny i tracił przytomność – opisuje Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie.

Funkcjonariusze szybko zorientowali się, że mężczyzna choruje na cukrzycę, o czym powiadomili służby medyczne. Następnie zabezpieczyli miejsce, jeden z mundurowych  pobiegł do sklepu po słodki napój podnoszący poziom cukru, ponadto skontaktowali się z rodziną mężczyzny. Gdy na miejsce dotarła karetka pogotowia, 72-letniemu mieszkańcowi powiatu krakowskiego  została udzielona fachowa pomoc medyczna.  

Policjanci apelują by nie przechodzić obojętnie obok osób, które potrzebują pomocy. Jeśli nie potrafimy pomóc, poprośmy kogoś o reakcję lub wykonajmy telefon pod nr alarmowy, być może tylko taki krok uratuje komuś życie.(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Wydarzenia:

Zderzenie osobówki z pociągiem w Barwałdzie

9-letni Tomek cieRpi na porażenie mózgowe. Rodzice zbierają na operację

Rusza policyjna akcja "Speed" na małopolskich drogach. Kierowcy muszą uważać

Niespokojne popołudnie na drogach. Sypią się kolizje

Synoptycy ostrzegają przed burzami. A po weekendzie upały?