Trzech policjantów z powiatu wadowickiego zachowało się jak należy. Wracając z ze szkolenia z Komend
Wadowiccy policjanci wyratowali z opresji chorego na cukrzycę 72-latka

Trzech policjantów z powiatu wadowickiego zachowało się jak należy. Wracając z ze szkolenia z Komendy Wojewódzkiej Policji nieoznakowanym samochodem wyratowali z opresji 72-letniego mężczyznę, który zasłabł za kierownicą. Choruje na cukrzycę, mundurowi najprawdopodobniej  uratowali mu życie.

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie chwali trzech policjantów z powiatu wadowickiego: podkom. Łukasz Madeję pełniącego obowiązki zastępcy komendanta komisariatu policji w Kalwarii Zebrzydowskiej, asp. szt. Krzysztof Kozieła pełniącego obowiązki kierownika Wydziału Kryminalnego wadowickiej komendy oraz asp. szt. Pawła Golonkę  pełniącego obowiązki kierownika  posterunku policji w Brzeźnicy, którzy pomogli mężczyźnie choremu na cukrzycę.

We wtorek (21.05) policjanci wracając nieoznakowanym samochodem służbowym ze szkolenia z Komendy Wojewódzkiej Policji, zauważyli na ulicy  Skotnickiej w Krakowie volkswagena golfa, który był zaparkowany na środku jezdni utrudniając przejazd pozostałym pojazdom.

Kierowca tego samochodu naprzemiennie sygnalizował zmianę pasa ruchu. Sytuacja spowodowała, że zaczął tworzyć się korek, a kierowcy omijali samochód jadąc poboczem. Policjanci bez chwili wahania zatrzymali pojazd i pobiegli sprawdzić co się stało. Kierujący nie reagował na zadawane pytania, był niekomunikatywny i tracił przytomność – opisuje Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie.

Funkcjonariusze szybko zorientowali się, że mężczyzna choruje na cukrzycę, o czym powiadomili służby medyczne. Następnie zabezpieczyli miejsce, jeden z mundurowych  pobiegł do sklepu po słodki napój podnoszący poziom cukru, ponadto skontaktowali się z rodziną mężczyzny. Gdy na miejsce dotarła karetka pogotowia, 72-letniemu mieszkańcowi powiatu krakowskiego  została udzielona fachowa pomoc medyczna.  

Policjanci apelują by nie przechodzić obojętnie obok osób, które potrzebują pomocy. Jeśli nie potrafimy pomóc, poprośmy kogoś o reakcję lub wykonajmy telefon pod nr alarmowy, być może tylko taki krok uratuje komuś życie.(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+4 #1 Maria 2019-05-24 22:28
Właściwa reakcja i postawa Panów Policjantów, to raduje serce i daje poczucie bezpieczeństwa. Dziękuję!
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.