Ponad 160 interwencji strażackich: podtopione piwnice, zalane drogi przewrócone drzewa. To skutek inten
Dziesiątki strażackich interwencji. Trwa liczenie strat spowodowanych  przez wodę

Ponad 160 interwencji strażackich: podtopione piwnice, zalane drogi przewrócone drzewa. To skutek intensywnych opadów i wysokich stanów wód w powiecie wadowickim w ostatnich kilkudziesięciu godzinach.

Po kilkunastu godzinach intensywnych opadów, w piątek (24.05) pogoda na szczęście odpuściła i jeśli gdzieś pada deszcz, to raczej słaby.

Strażacy z powiatu wadowickiego podsumowali ostatnie wydarzenia związane z podniesionym stanem wód. Jak się dowiadujemy, interweniowali ponad 160 razu, były to głównie wyjazdy związane z podtopionymi budynkami (około 100 interwencji), zalanych  dróg (13 interwencji) a także przewróconych drzew (11 interwencji). Nikt na szczęście nie ucierpiał i nie było osób poszkodowanych.

We wszystkich akcjach łącznie wzięło udział 149 strażaków zawodowych z obu jednostek JRG w Wadowicach i Andrychowie oraz 743 druhów ochotników.

W dalszym ciągu straż ma sporo pracy w gminach Spytkowice i Brzeźnica związanych z ciągle wysokim stanem Wisły. W dalszym ciągu nieczynna do odwołania jest przeprawa promowa "Drogowiec".

Na razie trwa sprzątanie terenów po wielkiej wodzie. Powoli też będzie można oszacować straty przez nią wywołane.

Zobacz: Pogotowie powodziowe w powiecie wadowickim. Woda daje się we znaki
Zobacz: Wysoki stan wody w Wiśle. Prom "Drogowiec" nieczynny do odwołania
Zobacz: Pada deszcz, wysokie stany wód. Strażacy interweniują

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 loki 2019-05-24 11:00
Ciekawe czy za przedszkolem są zciągnięte deski blokujące koryto rzeki , by mogły być nawadniane stawy,
jeśli nie to przyczyne już znacie ,
czemu zalewane jest boisko,
Cytować
+1 #2 ... 2019-05-24 14:42
Ten teren jest zawsze zalewany przy większej ilości wody. Przydałoby się zacząć zbierać kasę przez tamtą lokalną gminę + jakieś dofinansowanie pozyskać by tam jakieś lepsze rozwiązanie stworzyć bo to nie jest problem z dziś.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.