To spore wyróżnienie: po raz pierwszy w powiecie wadowickim, na wadowickim rynku, odbyły się wojewód
Drukuj
Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka tym razem w Wadowicach. Uświetniła je wicepremier Beata Szydło

To spore wyróżnienie: po raz pierwszy w powiecie wadowickim, na wadowickim rynku, odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Strażaka. Medale i odznaczenia wręczała m.in. wicepremier Beata Szydło.

W piątek (17.05) po raz pierwszy w powiecie wadowickim obchodziliśmy wojewódzkie uroczystości Dnia Strażaka. Na Plac Jana Pawła II zjechali się strażacy z jednostek z  całej Małopolski, by uczcić swoje święto, które przypada 4 maja. Wśród zaproszonych gości pojawiła się m.in.  wicepremier Beata Szydło, posłowie Marek Polak, Sławomir Hajos, Ewa Filipiak, Jóżef Brynkus, a także senator Andrzej Pająk czy radny wojewódzki Filip Kaczyński.

Do naszego miasta zawitali również zastępca komendanta głównego PSP Marek Jasiński, wojewoda małopolski Piotr Ćwik, wicemarszałek województwa Małopolskiego Witold Kozak kurator oświaty Barbara Nowak. Wadowice reprezentował jako organizatora obchodów burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński a także komendant  Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Wadowicach bryg. mgr Paweł Kwarciak.

Obchody rozpoczęły się o godzinie 15:00 mszą święta w Bazylice Ofiarowania NMP. Potem odbyła się część oficjalna na wadowickim rynku. Z okazji 40 rocznicy pierwszej podróży apostolskiej papieża Jana Pawła II do Polski, złożono wiązanki kwiatów pod jego pomnikiem. Część muzyczną zapewniła Orkiestra Ochotnicza Straży Pożarnej przy OSP Klecza. Nie zabrakło przemówień czy odczytania listu, który wysłał prezydent RP Andrzej Duda.

Najważniejszym punktem obchodów było wręcznie medali państwowych oraz odznaczeń. Wyróżniono ponad 170 strażaków.

Nie da się ukryć, że dla mieszkańców najciekawsza część nastąpiła na końcu. Była to parada pododdziałów marszowych i zmotoryzowanych, w której największą furorę robił konny wóz strażacki oraz młodzi strażacy. Oglądanie zepsuła niestety trochę pogoda...

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Wydarzenia:

Zderzenie osobówki z pociągiem w Barwałdzie

9-letni Tomek cieRpi na porażenie mózgowe. Rodzice zbierają na operację

Rusza policyjna akcja "Speed" na małopolskich drogach. Kierowcy muszą uważać

Niespokojne popołudnie na drogach. Sypią się kolizje

Synoptycy ostrzegają przed burzami. A po weekendzie upały?