W związku z organizacją wydarzeń związanych z "Wojewódzkimi Obchodami Dnia Strażaka 2019" oraz 99.
Drukuj
Dzień strażaka i papieskie urodziny na rynku. Kierowców czekają utrudnienia

W związku z organizacją wydarzeń związanych z "Wojewódzkimi Obchodami Dnia Strażaka 2019" oraz 99. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II w Wadowicach nieprzejezdny będzie rynek. Zamknięte będą też parkingi. Kierowców czekają utrudnienia.

Jak informuje Urząd Miejski w Wadowicach, w związku z organizacją wydarzeń związanych z "Wojewódzkimi Obchodami Dnia Strażaka 2019" oraz 99. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II przez dwa dni kierowców czekają utrudnienia w związku z ograniczeniem ruchu kołowego w centrum miasta.

W piątek (17.05) przejazd przez wadowicki rynek będzie niemożliwy w godzinach od 15:00 do 20:00.

Z kolei w sobotę (18.05) w związku z dużą liczbą dzieci i młodzieży oraz wydarzeniami artystycznymi przejazd przez Plac Jana Pawła II będzie niemożliwy w godzinach od 17:30 do 21:30.

 

Warto pamiętać, że również w tych dniach gminne parkingi przy Placu Kościuszki, ulicy Sienkiewicza i ulicy Wojtyłów będą zamknięte dla mieszkańców.

Przypomnijmy, że w tym roku Wadowice są organizatorami wojewódzkich obchodów "Dnia strażaka 2019". Do miasta zjedzie się sporo oficjeli. Jak poinformował nas Krzysztof Cieciak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach, o godzinie 15:00 zaplanowano mszę świętą w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny przy wadowickim rynku, o 16:00 rozpocznie się uroczysty apel na głównym placu miasta. Około 17:30 odbędzie się defilada i przemarsz pododdziałów marszowych i zmotoryzowanych. Na 17:45 zaplanowano piknik strażacki. Tym razem mieszkańcy wspólnie ze strażakami będą obchodzić ich święto.

W sobotę (18.05) Wadowice hucznie będą obchodzić 99. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Miasto przygotowało sporo atrakcji z tej okazji, z kulminacyjnym momentem, koncertem Decalogue - Pasterz  Świata, z udziałem m.in. Mietka Szcześniaka oraz Małgorzaty i Pawła Królikowskich (więcej TUTAJ i TUTAJ).

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Wydarzenia:

Zderzenie osobówki z dostawczakiem. Są poszkodowani

Weekend deszczowy. Jest alert o wysokim stanie wód

Nie ma nowych zakażeń koronawirusem w powiecie

Niespokojne przedpołudnie. Potrącenie rowerzysty, zderzenie osobówki z ciężarówką

Kobieta straciła panowanie nad autem i wjechała w sklep