43-letni Sebastian Kiciński nie jest już szefem prokuratury rejonowej w Wadowicach. Sam zrezygnował ze
Drukuj
Jest nowy szef wadowickiej prokuratury. Stary zrezygnował po ostatniej aferze

43-letni Sebastian Kiciński nie jest już szefem prokuratury rejonowej w Wadowicach. Sam zrezygnował ze stanowiska. To pokłosie ostatniej afery związanej z sędzią, który wydawał wyroki w sprawcach, w których prokuratorem była jego żona.

Na początku marca media ujawniły aferę w wadowickim wymiarze sprawiedliwości. W Sądzie Rejonowym w Wadowicach  sędzia wydawał wyroki w sprawach, w których prokuratorem była jego żona. Zgodnie z prawem, powinien wyłączyć się z orzekania w takich wypadkach. Prokuratura wszczęła postępowanie lustracyjne, sędzia został przeniesiony z wydziału karnego do cywilnego.

Po przeglądzie wszystkim postępowań stwierdzono konieczność wznowienia aż 58 postępowań, w których zapadły już prawomocne wyroki. Te sprawy będą prowadzone prawdopodobnie od początku.

Po aferze prokurator rejonowy, 43-letni Sebastian Kiciński  postanowił zrezygnować ze stanowiska. W środę (15.05) na jego stanowisko powołana została 41– letnia Marta Łuczyńska, która wcześniej była prokuratorem w Chrzanowie. Będzie szefować wadowickiej prokuraturze przez najbliższe pół roku.

Na razie nie wiadomo jaki los czeka zastępcę prokuratora rejonowego Zbigniewa Piątka. O tym zdecyduje już nowa szefowa wadowickiej prokuratury.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Wydarzenia:

Wypadek w Witanowicach. Do rannego rowerzysty wezwano śmigłowiec LPR

W Kalwarii spłonął drewniany budynek. To najprawdopodobniej celowe podpalenie

Dachowanie osobówki w Kleczy. Kierowca chciał ominąć sarnę

Osa użądliła w palec mieszkankę Andrychowa. Interweniowali strażacy

Po pijaku wysikał się w kościele. Odpowie za obrazę uczuć religijnych