43-letni Sebastian Kiciński nie jest już szefem prokuratury rejonowej w Wadowicach. Sam zrezygnował ze
Jest nowy szef wadowickiej prokuratury. Stary zrezygnował po ostatniej aferze

43-letni Sebastian Kiciński nie jest już szefem prokuratury rejonowej w Wadowicach. Sam zrezygnował ze stanowiska. To pokłosie ostatniej afery związanej z sędzią, który wydawał wyroki w sprawcach, w których prokuratorem była jego żona.

Na początku marca media ujawniły aferę w wadowickim wymiarze sprawiedliwości. W Sądzie Rejonowym w Wadowicach  sędzia wydawał wyroki w sprawach, w których prokuratorem była jego żona. Zgodnie z prawem, powinien wyłączyć się z orzekania w takich wypadkach. Prokuratura wszczęła postępowanie lustracyjne, sędzia został przeniesiony z wydziału karnego do cywilnego.

Po przeglądzie wszystkim postępowań stwierdzono konieczność wznowienia aż 58 postępowań, w których zapadły już prawomocne wyroki. Te sprawy będą prowadzone prawdopodobnie od początku.

Po aferze prokurator rejonowy, 43-letni Sebastian Kiciński  postanowił zrezygnować ze stanowiska. W środę (15.05) na jego stanowisko powołana została 41– letnia Marta Łuczyńska, która wcześniej była prokuratorem w Chrzanowie. Będzie szefować wadowickiej prokuraturze przez najbliższe pół roku.

Na razie nie wiadomo jaki los czeka zastępcę prokuratora rejonowego Zbigniewa Piątka. O tym zdecyduje już nowa szefowa wadowickiej prokuratury.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+9 #1 Olo 2019-05-16 12:12
PiSowiska mietła działa ;)
Cytować
+6 #2 Ciekwaski 2019-05-16 14:45
Przecież to sędzia ma się wyłączać ze sprawy, więc czemu poleciał prokurator?
Cytować
+5 #3 TYLKO 2019-05-16 17:43
Cytuję Ciekwaski:
Przecież to sędzia ma się wyłączać ze sprawy, więc czemu poleciał prokurator?

Tylko w wadowicach to tak już jest że dupa odpadła głowa zostaję dalej. :D
Pies psu ogona nie urwie!!!
Cytować
-1 #4 dron 2019-05-17 09:57
"Zapieprzył" to musi odejść i kropka.Sprawa służbowo honorowa.Witamy nową Panią prokurator.
Cytować
0 #5 olo 2019-05-17 12:35
dostał już kontrolę od Ziobry --- może prawa nie zna to Ziobro go nauczy hahahahahhaha
Cytować
0 #6 Pan Komment 2019-05-19 13:58
Cytuję Ciekwaski:
Przecież to sędzia ma się wyłączać ze sprawy, więc czemu poleciał prokurator?


Sir, chodzi tu o to, że mister-szef prokuratury, który podał się do dymisji, czyli jakkolwiek patrząc poleciał, zrobił to gdyż był zwierzchnikiem burdelu, do którego dopuścił; i sprawa by nie wychodziła dopóki by ..?.. nie wyszła! w tym momencie uznał to za "etyczne" i podał się do dymisji. oczywiście "etyczni" stają się wszyscy jak im się wykaże, że są nieetyczni; a do tego czasu wszyscy etyczni i nieetyczni są etyczni, to pierwsze uno; drugie uno to takie, że w każdym środowisku, tym bardziej w jakiś sposób hermetycznym (np. tu prawnicy, duchowni, sekty, inne organizacje np. FIFA,UE,banki,i td.) czyli tam gdzie istnieje jakaś forma omurowania się od społeczeństwa (czasami tzw. "opinia publiczna") np. za pomocą prawa bankowego lub innego, immunitet itp. i nie ma nad tym rzeczywistej kontroli suwerena czyli społeczeństwa, to istnieje w takich grupach czy organizacjach proste prawo przyrody:"ciągn iemy w dół", a że ryba psuje się od głowy to nie ma tzw. etycznych bo wszyscy są nieetyczni - wewnątrz, bo na zewnątrz są jak najbardziej święci, do czasu aż politycznie umotywowana kontrola wykaże smród.
a ponieważ ''gówno samo siebie z gnoju nie wyciągnie''©, to pozornie-etyczn i stają się nieetyczni po kontroli z zewnątrz, albo po kłótni przy podziale kasy.

fersztejen Sir?

podobnie jest ze zboczeńcami w tzw. Kościele i ze wszystkimi aferami finansowymi.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.