Nowatorskie projekty mebli i wyposażenia wnętrz, wykład o bionice w projektowaniu oraz warsztaty budow
Drukuj
Muzeum Miejskie przygotowało dodatkowe atrakcje na tegoroczną Noc Muzeów

Nowatorskie projekty mebli i wyposażenia wnętrz, wykład o bionice w projektowaniu oraz warsztaty budowy kopuły geodezyjnej, to dodatkowe atrakcje miejskiego muzeum w czasie tegorocznej Nocy Muzeów.

Jak już informowaliśmy, zbliża się kolejna Noc Muzeów – ogólnopolska akcja w której muzea, galerie i instytucje kultury bezpłatnie udostępniają swoje zbiory zwiedzającym. Po raz dziewiąty włączają się w nią również placówki muzealne z Wadowic i okolic. Więcej szczegółów możecie przeczytać TUTAJ.

Jak się okazuje, Muzeum Miejskie w Wadowicach przygotowało z tej okazji dodatkowe atrakcję. W sobotnią (18.05) noc  placówka stanie się przestrzenią prezentacji nowoczesnej sztuki i nowatorskich rozwiązań w dziedzinie projektowania mebli i wyposażenia wnętrz. Pokazana zostanie między innymi praca licencjacka Sylwii Siudak z pracowni projektowania wnętrz zatytułowana Body Guard.

O godzinie 21:00 – tuż po koncercie na wadowickim rynku – o swoich artystycznych pasjach i inspiracjach przyrodą w projektowaniu opowie profesor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i wykładowca na Wydziale Architektury ASP dr hab. Tomasz Wójcik.

Z kolei studenci akademii będą od godziny 19:00 prowadzić dla dzieci i młodzieży warsztaty, podczas których budowane będą kopuły geodezyjne. Na uczestników będzie też czekać niespodzianka – portrety zwiedzającym wykona karykaturzysta.

Oczywiście przez cały czas trwania Nocy Muzeów (18:00 – 24:00) będzie można bezpłatnie zwiedzać wystawę stałą "Wadowice – miasto, w którym wszystko się zaczęło" oraz czasową ekspozycję „Ceramiczna i malarska opowieść Miry Sabatowicz i Zbigniewa Ziob.”

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Wydarzenia:

Zderzenie na rondzie. Dwa samochody rozbite

Przy ścieżce grasuje zboczeniec? Obnażył się przed kobietami i uciekł

Tragedia przy stawie w Spytkowicach. Nie żyje 42-letni mężczyzna

Wypadek w Choczni. Do rannego motocyklisty wezwano śmigłowiec LPR

Kolejni piraci drogowi stracili prawa jazdy