Policja zatrzymała29-letniego  mężczyznę, mieszkańca gminy Wadowic, który strzelając z broni pneu
Drukuj
Latał z bronią po wadowickiej ulicy i strzelał w szyby. Policja zatrzymała 29-latka

Policja zatrzymała29-letniego  mężczyznę, mieszkańca gminy Wadowic, który strzelając z broni pneumatycznej uszkodził kilka szyb w witrynach lokali przy Alei Matki Bożej Fatimskiej. W momencie zdarzenia był pijany. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu wadowicka policja otrzymała informację o uszkodzonych szybach w witrynach lokali przy Alei Matki Bożej Fatimskiej w Wadowicach. Uszkodzenia do jakich doszło w nocy z poniedziałku (6.05) na wtorek (7.05) m.in. w aptece, Naturhouse czy byłej wadowickiej Żabce miały dziwny, okrągły kształt, nasuwający podejrzenia, że ktoś w szyby strzelał przy użyciu jakiegoś rodzaju broni.

Jak ustalono dzięki zainstalowanemu monitoringowi, podejrzenia potwierdziły się: zakapturzony mężczyzna idąc chwiejnym krokiem ulicą strzelał w witryny. Jak wyliczono, narobił strat na około 8 tysięcy złotych.

Jak ustalili kryminalni, mężczyzna dokonał uszkodzenia kilku witryn poprzez oddanie strzału z broni pneumatycznej-wiatrówki, na którą nie było wymagane posiadanie zezwolenia – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Policja szybko ustaliła sprawcę (między innymi właśnie dzięki nagraniu z monitoringu), którego zatrzymano w sobotę (11.05). Okazał się nim 29-letni mieszkaniec gminy Wadowice. Jak się tłumaczył mundurowym w momencie zdarzenia... był nietrzeźwy.

Mężczyzna usłyszał 4 zarzuty uszkodzenia mienia. Grozi mu teraz nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Wydarzenia:

Wypadek w Witanowicach. Do rannego rowerzysty wezwano śmigłowiec LPR

W Kalwarii spłonął drewniany budynek. To najprawdopodobniej celowe podpalenie

Dachowanie osobówki w Kleczy. Kierowca chciał ominąć sarnę

Osa użądliła w palec mieszkankę Andrychowa. Interweniowali strażacy

Po pijaku wysikał się w kościele. Odpowie za obrazę uczuć religijnych