W drugi dzień matur, w niektórych szkołach średnich w kraju doszło do sygnałów o podłożeniu ład
Drukuj
Alarmy bombowe w szkołach w całej Polsce. Ewakuowano również jedną szkołę w powiecie wadowickim

W drugi dzień matur, w niektórych szkołach średnich w kraju doszło do sygnałów o podłożeniu ładunków wybuchowych. Jeden z alarmów dotyczył też szkoły w powiecie wadowickim. Okazał się na szczęście fałszywy, egzaminy tutaj rozpoczęły się bez opóźnień.

Wtorek (7.04) to drugi dzień egzaminów dojrzałości dla kilkuset tysięcy abiturientów w całej Polsce. Niestety w całym kraju dochodzi do sygnałów o podłożonych ładunkach  wybuchowych w niektórych szkołach średnich. Policjanci odnotowali takie zgłoszenia m.in. w Krakowie, Tarnowie czy powiecie suskim, w Zespole Szkół im.  Witosa w Suchej Beskidzkiej. Okazały się fałszywe.

Jak się okazuje, we wtorek (7.05) strażacy oraz policja interweniowali po podobnym alarmie również na terenie jednej ze szkół w powiecie wadowickim. Aby nie siać paniki i robić zamieszania, mundurowi nie podają lokalizacji.

Wczoraj nie było takich zgłoszeń, dziś w godzinach porannych mieliśmy jedno dotyczące alarmu bombowego na terenie powiatu wadowickiego. Okazało się fałszywe – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach

W placówce ewakuowano personel oraz uczniów. Po dokładnym sprawdzeniu pomieszczeń, alarm odwołano i jak się dowiadujemy, egzamin maturalny z matematyki w tej szkole rozpoczął się bez opóźnień.

Policja ustala okoliczności i szuka sprawcy tych zgłoszeń. Za fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu, które nie istnieje grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Dowcipniś w większości przypadków zostaje też obciążony kosztami pracy służb, a są to kwoty sięgające nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.
(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Wydarzenia:

Zderzenie osobówki z pociągiem w Barwałdzie

9-letni Tomek cieRpi na porażenie mózgowe. Rodzice zbierają na operację

Rusza policyjna akcja "Speed" na małopolskich drogach. Kierowcy muszą uważać

Niespokojne popołudnie na drogach. Sypią się kolizje

Synoptycy ostrzegają przed burzami. A po weekendzie upały?