W drugi dzień matur, w niektórych szkołach średnich w kraju doszło do sygnałów o podłożeniu ład
Drukuj
Alarmy bombowe w szkołach w całej Polsce. Ewakuowano również jedną szkołę w powiecie wadowickim

W drugi dzień matur, w niektórych szkołach średnich w kraju doszło do sygnałów o podłożeniu ładunków wybuchowych. Jeden z alarmów dotyczył też szkoły w powiecie wadowickim. Okazał się na szczęście fałszywy, egzaminy tutaj rozpoczęły się bez opóźnień.

Wtorek (7.04) to drugi dzień egzaminów dojrzałości dla kilkuset tysięcy abiturientów w całej Polsce. Niestety w całym kraju dochodzi do sygnałów o podłożonych ładunkach  wybuchowych w niektórych szkołach średnich. Policjanci odnotowali takie zgłoszenia m.in. w Krakowie, Tarnowie czy powiecie suskim, w Zespole Szkół im.  Witosa w Suchej Beskidzkiej. Okazały się fałszywe.

Jak się okazuje, we wtorek (7.05) strażacy oraz policja interweniowali po podobnym alarmie również na terenie jednej ze szkół w powiecie wadowickim. Aby nie siać paniki i robić zamieszania, mundurowi nie podają lokalizacji.

Wczoraj nie było takich zgłoszeń, dziś w godzinach porannych mieliśmy jedno dotyczące alarmu bombowego na terenie powiatu wadowickiego. Okazało się fałszywe – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach

W placówce ewakuowano personel oraz uczniów. Po dokładnym sprawdzeniu pomieszczeń, alarm odwołano i jak się dowiadujemy, egzamin maturalny z matematyki w tej szkole rozpoczął się bez opóźnień.

Policja ustala okoliczności i szuka sprawcy tych zgłoszeń. Za fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu, które nie istnieje grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Dowcipniś w większości przypadków zostaje też obciążony kosztami pracy służb, a są to kwoty sięgające nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.
(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Wydarzenia:

Wiadomo, co pływało w wodzie przy zaporze Jeziora Mucharskiego

W Jaszczurowej zapaliła się sadza w kominie domu. Straż apeluje o ostrożność

Uważajcie na sarny na drogach! Dwa potrącenia w ciągu kilkunastu godzin

76. Targi Meblowe w Kalwarii Zebrzydowskiej

Na andrychowskim targu handlował lewymi papierosami i tytoniem