Policjantem jest się w każdej chwili, nie tylko będąc na służbie. Dowiódł tego funkcjonariusz Wyd
Prawie 3 promile miał kierowca zatrzymany za kółkiem przez policjanta po służbie

Policjantem jest się w każdej chwili, nie tylko będąc na służbie. Dowiódł tego funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego andrychowskiego komisariatu, który w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna w alkomat "wydmuchał  blisko 3 promile alkoholu...

Do zdarzenia doszło w czwartek (18.04)  kilka minut przed godziną 10:00 w miejscowości Jaszczurowa (gmina Mucharz). St. asp. Przemysław Listwan, mając dzień wolny od pracy jechał swoim samochodem, kiedy nagle jego uwagę zwrócił fiat jadący w kierunku Suchej Beskidzkiej. Kierujący tym pojazdem nieprawidłowo wykonał manewr wyprzedzania samochodu, którym poruszał się funkcjonariusz, powodując jednocześnie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Jadący przed policjantem kierowca fiata poruszał się tzw. „zygzakiem”, w pewnym momencie wyprzedził dwa kolejne pojazdy i zjechał na stację benzynową. Policjanta zaniepokoiło takie zachowanie kierowcy, które wskazywało, że może być on nietrzeźwy. Pojechał za nim i  podbiegł do samochodu, otworzył drzwi i uniemożliwił kierowcy kontynuowanie dalszej jazdy. Jak się okazało kierowca był nietrzeźwy.

Funkcjonariusz powiadomił o sytuacji dyżurnego wadowickiej jednostki, który skierował na miejsce patrol ruchu drogowego. Przybyli na miejsce mundurowi sprawdzili trzeźwość mężczyzny - urządzenie wskazało 2,9 promila alkoholu w organizmie – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

60-latkowi zatrzymano prawo jazdy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują, by każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.