W okresie Świąt Wielkanocnych na drogach pojawia się więcej pojazdów, co w konsekwencji prowadzi do
W Święta Wielkanocne na drogach będzie więcej policji

W okresie Świąt Wielkanocnych na drogach pojawia się więcej pojazdów, co w konsekwencji prowadzi do zwiększenia zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas tegorocznych świąt nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego będzie czuwać blisko 1900 policjantów ruchu drogowego.

Funkcjonariusze przede wszystkim będą nadzorować główne szlaki komunikacyjne, pomagać kierującym, ułatwiać ruch pojazdów, za pośrednictwem mediów na bieżąco informować   o zaistniałych utrudnieniach na drogach oraz reagować na popełniane przestępstwa i wykroczenia w ruchu drogowym.

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, jazda z nadmierną prędkością, wyprzedzanie   w miejscach niedozwolonych czy też kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu to główne przyczyny wypadków, dlatego policjanci będą szczególną uwagę zwracać  na kierujących popełniających powyższe naruszenia prawa.

Jak uczulają mundurowi, każda kontrola drogowa związana będzie z badaniem trzeźwości kierującego, co pozwoli wyeliminować z ruchu osoby prowadzące pojazd w takim stanie,  a tym samym narażających innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.

Policjanci apelują również do pieszych do zachowania szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię, a także do używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego.

W ubiegłym roku w okresie wydłużonego weekendu związanego ze Świętami Wielkanocnymi (w porównywalnym okresie od 30 marca  do 2 kwietnia 2018 roku) na małopolskich drogach doszło  do 26 wypadków drogowych, w których 2 osoby zginęły, a 25 zostało rannych, odnotowano 243 kolizje drogowe. Ponadto ujawniono ponad 70 kierujących prowadzących pojazd po alkoholu.

Warto przypomnieć, że w okresie świąt obowiązuje zakaz poruszania się pojazdów i zespołów pojazdów  o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton. (z wyłączeniem autobusów). zakaz obowiązuje w dniach 20 kwietnia (sobota) w godzinach od 18:00 do 22:00, 21 kwietnia (niedziela) w godzinach od 8:00 do 22:00 oraz 22 kwietnia (poniedziałek) w godzinach od 8:00 do 22:00.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Cioty są wszędzie 2019-04-20 18:11
Proponuję zająć się inteligentnymi "kierowcami"mot ocykli.Wyprzedz anie na 3-go,"delikatne " przekroczenia prędkości i Tłumiki typu wiejski tuning/ im głośniej tym lepiej/.Patrol z sonometrem i 10 na 10 odebranych dowodów za przekroczenie dopuszczalnego hałasu.Tylko czy służbą się chce?......
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.