Korki na krajówce a także na lokalnych drogach. W Kalwarii Zebrzydowskiej w Wielki Piątek trwają uroc
Drukuj
Potężne korki na krajówce. W Kalwarii uroczystości Wielkiego Piątku

Korki na krajówce a także na lokalnych drogach. W Kalwarii Zebrzydowskiej w Wielki Piątek trwają uroczystości związane z najsłynniejszą w Polsce inscenizacją Drogi Krzyżowej. Do tego dochodzi wzmożony ruch przedświątecznych zakupów.

W piątek (19.04) trwają kulminacyjne obchody uroczystości Wielkiego Tygodnia w Kalwarii Zebrzydowskiej. Od wczesnego ranka do miasta na uroczystości związane z Wielkim Piątkiem zjawiło się tysiące wiernych. Wierni od 6:00 wzięli udział w porannym "sądzie u Kajfasza", o godzinie 8:00 wysłuchali dekretu "u Piłata", wysłuchali również kazania metropolity krakowskiego ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego a także wzięli udział w drodze krzyżowej.

Wielki Piątek to dzień Wielkiego Tygodnia upamiętniający śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu. Jest dniem zadumy nad Męką Chrystusa, skupienia, powagi, wzmożonej pobożności i gorliwych praktyk religijnych. Tego dnia obowiązuje post ścisły. W Wielki Piątek odprawiane są nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

W związku z uroczystościami na drodze krajowej i bocznych drogach wokół Kalwarii Zebrzydowskiej panują potężne korki. Warto omijać przejazd przez Kalwarię, tak będzie co najmniej do godziny 16:00. Swoje robią też kierowcy udający  się na przedświąteczne zakupy czy wybierający się na święta do rodziny.


(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Wydarzenia:

Wypadek w Zakrzowie. Jedno z aut wylądowało w rowie

Po weselu rośnie liczba zakażonych koronawirusem w powiecie wadowickim

Wypadek z udziałem motocyklisty z Izdebniku. Wezwano śmigłowiec LPR

Grasują na osiedlu i spradzają, czy ktoś nie zamknął mieszkania?

Kolejna osoba w powiecie zmarła z powodu koronawirusa