10 lat więzienia grozi 33-letniemu mieszkańcowi gminy Brzeźnica, który włamał się do piwnicy nieza
Drukuj
33-latek zatrzymany za narkotyki i kradzież z włamaniem

10 lat więzienia grozi 33-letniemu mieszkańcowi gminy Brzeźnica, który włamał się do piwnicy niezamieszkanego budynku, gdzie ukradł m.in. elektronarzędzia oraz narzędzia budowlane. W jego domu mundurowi znaleźli również blisko 90 gramów marihuany.

9 kwietnia  policjanci z posterunku policji w Brzeźnicy zostali powiadomieni o  kradzieży z włamaniem, do której doszło na terenie gminy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że  sprawca wyważył metalowy skobel w drzwiach prowadzących do piwnicy niezamieszkałego budynku na terenie gminy Brzeźnica, skąd ukradł m.in. elektronarzędzia oraz narzędzia budowlane o łącznej wartości 2 750 złotych.

Wspólne działania policjantów Wydziału Kryminalnego wadowickiej komendy oraz posterunku policji w Brzeźnicy doprowadziły do ustalenia i zatrzymania sprawcy przestępstwa – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach

We wtorek (16.04) kryminalni pojechali pod wytypowany adres, gdzie podczas przeszukania terenu posesji ujawnili część skradzionego mienia. Ale to nie wszystko. W budynku gospodarczym znaleźli blisko 90 gramów marihuany. W trakcie wykonywanych przez policjantów czynności do domu wrócił 33-latek,  który został zatrzymany.

Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem oraz z posiadania środków odurzających, za co grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Wydarzenia:

Co się dzieje z zaginionym Michałem? Jest kłopot z inwestycjami, które wykonywała jego firma budowlana

Miał być pożar sadzy, było... ognisko w lesie. Strażacy i policja w akcji

Po pijaku jeździł po nocy ulicami Andrychowa. W alkomat wydmuchał ponad 2 promile

ZUS ostrzega przed internetowymi oszustami

Tragiczny finał poszukiwań 26-letniego mieszkańca Brodów