Z powodu rozszczelnienia butli z propan butanem doszło do potężnego pożaru budynku gospodarczego w mi
Butla z gazem przyczyną potężnego pożaru w Półwsi. Dwie osoby poszkodowane

Z powodu rozszczelnienia butli z propan butanem doszło do potężnego pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Półwieś (gmina Spytkowice). Dwie osoby zostały poszkodowane, zajął się nim Zespół Ratownictwa Medycznego.

Zadymienie w szkole w Choczni i ewakuacja 120 uczniów i personelu to nie jedyna interwencja strażacka we wtorek (6.11).

Zobacz: Ewakuacja 120 uczniów ze szkoły w Choczni. Doszło do zadymienia placówki

Po godzinie 13:00 służby ratunkowe otrzymały informację o wybuchu butli z gazem w jedym z budynków w miejscowości Półwieś (gmina Spytkowice). Na miejsce zadysponowano zastępy strażaków zawodowych z JRG Wadowice, druhów ochotników z OSP Spytkowice, OSP Bachowice, OSP Brzeźnica, OSP Brzezinka oraz policję.

Doszło do rozszczelnienia butli z propan butanem i zapalenia gazu w budynku gospodarczym – poinformował nas Krzysztof Cieciak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach.

Ogień rozprzestrzenił się na cały budynek. Sytuacja była o tyle dramatyczna, że w pomieszczeni znajdowało się więcej butli z gazem. Na szczęście strażakom udało się ugasić ogień i nie dopuścić do wybuchu.

Niestety w pożarze ucierpiał mężczyzna, który przebywał w pomieszczeniach i próbował ugasić pożar. Nim a także właścicielką domu, która dostała ataku paniki, zajęli się nim ratownicy z Zespołu Ratownictwa Medycznego.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Mm 2018-11-06 16:04
No to burmistrz powinien teraz pomóc szkole w odbudowie kotłowni.. jeszcze przecież rządzi,a miasto nie zadłużone to finanse na to ma...
Cytować
+6 #2 Bongo 2018-11-06 17:50
A kto pomoze temu mezczyznie co stracil dach nad glowa ??
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.