Wadowiccy policjanci razem z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej oraz Inspektorami Inspekc
Skarbówka, policja i ITD wzięli się za szarą strefę w taksówkarstwie

Wadowiccy policjanci razem z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej oraz Inspektorami Inspekcji Transportu Drogowego  przeprowadzili po raz pierwszy na terenie powiatu wadowickiego działania "Szara strefa". Jej celem stały się taksówki przewożące osoby niezgodnie z przepisami.

W miniony piątek (28.09) policjanci z Wadowic wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej oraz Inspektorami Inspekcji Transportu Drogowego, przeprowadzili po raz pierwszy na terenie powiatu wadowickiego działania "Szara Strefa".

Akcja ma na celu weryfikowanie informacji o szerzącym się procederze świadczenia usług w zakresie przewozu osób niezgodnie z przepisami – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Jak się dowiedzieliśmy, chodzi głównie o taksówki, których kierowcy bez licencji, przewożący osoby.  W wyniku przeprowadzonych kontroli ujawniono kilka nieprawidłowości, które zostały zakończone postępowaniem mandatowym.

Jak informuje policja, takie działania będą realizowane cyklicznie w powiecie wadowickim.(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 Tirek 2018-10-06 08:09
A czemu nie wezmą się za szarą strefę kierowców ciężarówek . Polska patologia najniższej krajowej .
Cytować
-3 #2 Strfan 2018-10-06 08:18
Jak by nie te ciężarówki to byś nie miał co do gara włożyć! A tak na marginesie to one są ciągle na oku przez służby celne, skarbowe i inspekcję.
Cytować
+11 #3 alojz 2018-10-06 12:26
W meblarstwie niech się wezmą bo to jest w naszym regionie największa szara strefa. Chcąc uczciwie płacić podatki nie masz szans z "Kalwarią"
Cytować
+6 #4 M. 2018-10-06 16:05
Transport z ciężarówek powinno się przenosić konsekwentnie na pociągi tak jak to ma miejsce np. we Włoszech czy Austrii.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.