Dobiegła końca stabilizacja "piekielnego osuwiska" na ulicy Floriańskiej w Tomicach, na przysiółki P
"Piekielne osuwisko" w Tomicach to już historia

Dobiegła końca stabilizacja "piekielnego osuwiska" na ulicy Floriańskiej w Tomicach, na przysiółki Piekło.  Inwestycja kosztowała ponad milion złotych. Powiat wadowicki bierze się teraz za osuwisko w Zawadce.

Świetne informacje dla mieszkańców Tomic oraz wszystkich kierowców korzystających z ulicy Floriańskiej na słynnym przysiółku Piekło. Zakończono stabilizację "piekielnego osuwiska". Kosztowało to  1 milion 100 tysięcy złotych, aż 85%, czyli 930 tysięcy złotych udało się pozyskać z Unii Europejskiej.

W ramach prac wykonawca przebudował przepust, zbudował kanalizację deszczową, konstrukcję oporową, a dodatkowo położył nowy asfalt i 80 metrów chodnika. To jednak nie wszystko, bo zaraz po wykonaniu tego zadania na ulicę Floriańską weszła inna firma budowlana, która remontuje nawierzchnię na długości 1 kilometra.

Piekielne osuwisko od wielu lat było zmorą mieszkańców tej ulicy.  Uaktywniło się wiosną 2010 roku po słynnej powodzi, w wyniku której nastąpiło osunięcie nasypu, na którym poprowadzona jest droga. Na skutek tego, na odcinku około 40 metrów pękła nawierzchnia asfaltowa i jedna z jej części obniżyła się o 10 centymetrów. Teraz mieszkańcy nareszcie odetchną z ulgą.

Kolejnym naszym wyzwaniem jest stabilizacja osuwiska w Zawadce. Jesteśmy w trakcie przygotowania projektu, po wykonaniu którego będziemy walczyć o dotację unijną – mówi starosta wadowicki Bartosz Kaliński

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+14 #1 Mieszkaniec 2018-09-21 16:26
Co tu dużo mówić kolejny projekt kolejna PROFESJONALNA realizacja...ni ezależnie czy ktoś jest zwolennikiem Pana Kalińskiego czy nie to nie można mu zarzucić, facet ciśnie z robotą w regionie konkretnie i efekty są wszędzie widoczne.

To jest jedyny człowiek który jest w stanie ogarnąć temat obwodnicy raz a konkretnie.
Cytować
+4 #2 Waldek 2018-09-22 07:36
Brawo dla pana starosty. Konkretny człowiek.
Cytować
+3 #3 Cóż 2018-09-22 12:42
Da się? Da się, jak widać. Przez tamto osuwisko to strach było jechać po większych deszczach. Dobrze, że to już historia.
Cytować
-1 #4 Brawo Kaliński 2018-09-22 16:23
Ten pan jest moim kandydatem na burmistrza. Kultura, praca i SZACUNEK to jest coś czym się kieruje. Klina juz nie chce
Cytować
+2 #5 jendrek 2018-09-23 08:43
dlaczego działania należące do obowiązków urzędnika budzą aż takie emocje czytelników
Cytować
+2 #6 Moryc 2018-09-23 09:10
Bo są niezwykle rzadkie.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.