Po jednej bramce dali sobie strzelić zarówno piłkarze Łysej Góry jak i Skawy Jaroszowice. Derby B-kl
Drukuj
Podział punktów w derbach Zawadki ze Skawą

Po jednej bramce dali sobie strzelić zarówno piłkarze Łysej Góry jak i Skawy Jaroszowice. Derby B-klasy rozgrywane w Zawadce zakończyły się remisem 1:1.

Zawadka minimalnie przważała, Skawa grała większość meczu z kotrataku. W pierwszej połowie na uwagę zasługuje ładne uderzenie z dystansu Jurkowskiego, po którym w znakomitym stylu Chmiel odbił piłkę na róg. Próbowali również Żywczak, Listwan, Skawina i Has, bez efektu. Efekt przyniósł za to kontratak drużyny z Jaroszowic z 44 minuty gry, po którym Pietrzak strzelił pierwszego w tym sezonie gola dla Skawy Jaroszowice.

Obraz drugiej części gry w porównaniu z pierwszą połową zmienił się jeszcze bardziej na korzyść gospodarzy. Zawadka atakowała zarówno środkiem, jak i skrzydłami, a przyjezdni z Jaroszowic próbowali odgryzać się kontratakami. Na nieco ponad 10 minut przed końcem gry Łysa Góra strzeliła gola dającego wyrównanie. Autorem pewnie wykonanej jedenastki po faulu na Żywczaku był Jurkowski.

Zdobywca wyrównującego gola mógł w ostatnich minutach stać się bohaterem Zawadki, nie wykorzystał jednak dobrej okazji po dograniu z rzutu rożnego. Również Skawa mogła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Już w doliczonym czasie gry, szansę na gola miał Pietrzak, który jednak uderzył obok okienka bramki Zawadki.

ŁYSA GÓRA ZAWADKA: Warmuz – Sz.Żywczak, Koczot (70′ Okular), Barcik, P.Listwan (46′ Wiecheć) – Zaręba, Jurkowski, M.Żywczak, Skawina – Has, T.Listwan. Trener: Maciej Skawina

SKAWA JAROSZOWICE: A.Chmiel, Tatr, Warchał, Fila, D.Chmiel, Słupski (Grzyb), Ramenda, Opyrchał, Mrugacz, Pietrzak, Michalak (Cholewa). Trener: Andrzej Zawadzki.

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl