W niedziele (8.11) zawodnicy klubu SKS  Grass-Hopper Kalwaria wzięli udział w międzynarodowym turniej
Drukuj
Kolejne medale na koncie kalwaryjskich szermierzy

W niedziele (8.11) zawodnicy klubu SKS  Grass-Hopper Kalwaria wzięli udział w międzynarodowym turnieju o Puchar Ziem Północnych w Szczecinie. Nie wrócili z pustymi rękoma.

Ireneusz Filek w kategorii dzieci zdobył  3 miejsce przegrywając tylko jednym punktem ze starszym kolegą z klubu Piast Gliwice. Również na podium 3 miejsce zdobył Dawid Dębicki w kategorii junior młodszy, gdzie niestety  musiał uznać wyższość  zawodnika z klubu MKS Kusy Szczecin.

Pozostali zawodnicy,  Mikołaj Radosz uplasował się na dobrym 16 miejscu, a Michał Płaczek zajął miejsce 25.  Zawodnicy  w świetnych humorach wracali pociągiem w towarzystwie zaprzyjaźnionych zawodników, z klubów z Mielca i Skawiny.

Szermierze nie odpoczywają, ostro  trenują i widać tego efekty. Karolina Biela na ostatnich zawodach II Pucharu Polski  juniorów w Gliwicach zdobyła bardzo dobre 13 miejsce. Efektem jej ciężkiej pracy na treningach oraz bardzo dobrych wyników na zawodach jest powołanie na zgrupowanie najlepszych zawodniczek, w ośrodku olimpijskim w Spale gdzie pod okiem trenerów kadry narodowej doskonali swoje umiejętności.

Młodzi szermierze wraz z trenerem Bartłomiejem Językiem  i prezesem klubu Bogdanem Bielą na zaproszenie zespołów szkół z Kalwarii Zebrzydowskiej i Lanckorony zorganizowali pokaz swoich umiejętności zachęcając tym swoich rówieśników do trenowania szermierki.