Siatkarze Skawy Wadowice wygrali na własnej hali 3:1 (19:25, 25:17, 25:20, 25:16) III-ligowy pojedynek,
Drukuj
Siatkarze Skawy pokonują Brzeszcze!

Siatkarze Skawy Wadowice wygrali na własnej hali 3:1 (19:25, 25:17, 25:20, 25:16) III-ligowy pojedynek, w którym przeciwnikiem był UKS Gminy Brzeszcze. Siatkarskie widowisko rozegrane w hali Zespołu Szkół Publicznych nr 1 obejrzało… 19 osób.

SKAWA: Fijałek (grający trener), Kułaga (kapitan), Peszel, Cygan, Kurec, Trzop, Michniak (libero), Bielecki, Bik.

Kluczowa dla przebiegu całego pojedynku była postawa na zagrywce. Element, który w poprzednich spotkaniach był piętą achillesową Skawy, i który podopieczni trenera Fijałka zdecydowanie poprawili w ostatnim pojedynku z Dobrym Wynikiem, miał wielki wpływ na przebieg rywalizacji z zespołem z Brzeszcz.

W otwierającym mecz secie lepiej zagrywka wychodziła przyjezdnym z Brzeszcz. Grająca bez Romańskiego i Jesiołowskiego Skawa, w miejsce tej dwójki do pierwszej szóstki wskoczyli Trzop i Michniak, była skutecznie odrzucana od siatki, nie mogąc wykorzystać 100% potencjału w ataku. Pierwszy set padł łupem przyjezdnych 25:17.

Ciekawe co powiedział swoim podopiecznym w przerwie po pierwszym secie trener Łukasz Fijałek? Cokolwiek by to nie było, zadziałało! Gdyż od początku drugiej partii obraz gry uległ diametralnej zmianie. Skawa poprawiła zagrywkę, utrudniając bardzo grę siatkarzom z Brzeszcz. Wadowiczanie do końca pojedynku ustrzelili kilkanaście asów serwisowych.

(zdjęcie: Agnieszka Lewandowska)

Ostatnie artykuły z kategorii Sport:

Druga Wadowicka Dycha przeszła do historii. Oprócz biegaczy rywalizowali też rolkarze

Na rowerach i hulajnogach rywalizowali na pumptracku

XXIII. Rodzinny Rajd Rowerowy za nami

Rolkarska Wadowicka Dycha. To pierwsze takie zawody w naszym mieście

Na stadionie Skawy dwudniowe zmagania piłkarzy. W Wadowicach finał wojewódzki Pucharu Tymbarka