Na wadowickim rynku od oficjalnej ceremonii startu rozpoczęła się kolejna, czwarta już  edycja Valvo
Wystartował Valvoline Rajd Małopolski 2024!

Na wadowickim rynku od oficjalnej ceremonii startu rozpoczęła się kolejna, czwarta już  edycja Valvoline Rajdu Małopolski. Najlepsze rajdowe załogi w Polsce drugi rok z rzędu zjechały się, aby wziąć udział w rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, która w tym roku dodatkowo trafiła również do kalendarza Rajdowych Mistrzostw Strefy Europy Centralnej.

VValvoline Rajd Małopolski oficjalnie wystartował! W czwartek (6.06) wieczorem na rynku w Wadowicach, w których od tego roku mieści się główna baza rajdu, tuż po godzinie 20:00 pierwsze rajdówki pokonały rampę startową, rozpoczynając trzecią rundę RSMP w sezonie 2024. Rozpoczęcie zgromadziło się mnóstwo kibiców, którzy już od późnego popołudnia mogli korzystać z atrakcji, które w powstałym z tej okazji Miasteczku Rajdowym przygotowali dla nich organizatorzy. Były rajdowe symulatory, animacje dla dzieci, stoiska partnerów, rajdówki i wiele więcej! Miasteczko Rajdowe zagości na wadowickim rynku także podczas piątkowego (7.06) etapu  a dodatkowo tego dnia mieścić się w nim będzie wyjątkowa Strefa Kibica oraz telebimy, na których oglądać będzie można miejski, niezwykle widowiskowy odcinek specjalny OS5 Wadowice (1,35 km).

Trasa Valvoline Rajdu Małopolski liczy blisko 400 km z czego 124 to łączny dystans trzynastu asfaltowych odcinków specjalnych.Jeszcze przed oficjalnym startem, chwilę po godzinie 19:00 rozpoczęła się konferencja prasowa, w której udział wzięli zaproszeni kierowcy Krzysztof Mikulski, Grzegorz Grzyb, Rafał Kwiatkowski, Jarosław Szeja, Jakub Matulka oraz Łukasz Byśkiniewicz. Wszyscy zgodnie podkreślali, że odcinki Valvoline Rajdu Małopolski są niezwykle trudne, ale też szalenie satysfakcjonujące i szybkie. Po nich na scenie pojawili się Michał Sikora prezes Polskiego Związku Motorowego, burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, wójt gminy Stryszów Szymon Duman, burmistrz Makowa Miichał Surmiak Burmistrz oraz  wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Kalwarii Zebrzydowskiej Piotr Janusiewicz. Zarówno zawodnicy, jak i samorządowcy, a przede wszystkim licznie zgromadzeni kibice nie mogą się już doczekać rywalizacji, która rozpocznie się już w piątek (7.06) o godzinie 15:48 od odcinka specjalnego OS1 Barwałd (9,72 km). Następnie zawodnicy pokonają OS2 Mucharz (11,29 km), który zamknie pierwszą pętlę. Po planowanym serwisie załogi ponownie pokonają powyższe dwa odcinki, a następnie zmierzą się w miejskiej próbie w centrum Wadowic.

Valvoline Rajd Małopolskipotrwa do soboty (8.06) jako trzecia runda sezonu RSMP, trzecia runda FIA CEZ, trzecia runda Historycznych RSMP oraz druga runda Rajdowych Mistrzostw Południa.

Organizatorem Valvoline Rajdu Małopolski jest Fundacja Sporty Motorowe, a promotorem firma GB pro.

Portal WadowiceOnline.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

0 #1 Rafał 2024-06-07 18:15
Ciekawe ile vavline zaplacilo za reklamę swoich produktow? Pan pis burmistrz pewnie wie.
-1 #2 Rafał 2024-06-07 18:19
Musieli grubo szyć z opsratkiem.
+4 #3 Franek 2024-06-07 18:29
Mnie to nie ciekawi ile kto wziol fajnie że impreza jest
0 #4 Janek 2024-06-07 18:34
Tak złej organizacji jak tego rajdu dawno nie widziałem.Nikt nic nie wie ani w Urzędzie ani też na infolinii rajdu. Nie potrafią odpowiedzieć na najprostsze pytania. Porażka ! ! !
-3 #5 Jontek 2024-06-07 19:04
Kalinski fajerwerków nie bo decybele a wyścig tak bo wartośc decybeli przekracza wartośc decybeli fajerwerków.Raj d ponad 160 a fajerwerki do 160

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.