Na Krytym Basenie w Andrychowie odbędą się Charytatywne Zawody Pływackie  na leczenie i rehabilitacj
Na andrychowskim basenie charytatywne zawody pływackie dla Mai

Na Krytym Basenie w Andrychowie odbędą się Charytatywne Zawody Pływackie  na leczenie i rehabilitację Mai Michalskiej, malucha, który cierpi na ciężką chorobę.

W sobotę (2.12)  na Krytym Basenie w Andrychowie odbędą się Charytatywne Zawody Pływackie „Pływamy dla Mai”. W godzinach od 11:00 - 14.00 basen sportowy będzie niedostępny dla klientów indywidualnych. Strefa relaksu oraz strefa saun pozostanie do dyspozycji klientów.

To akcja zbiórki na  leczenie i rehabilitację dla Mai Michalskiej. Maja przyszła na świat 17 kwietnia, dokładnie w dniu terminu jako zdrowy noworodek otrzymała 10 punktów w skali Apgar. Wtedy nic nie wskazywało, że może być nieuleczalnie chora. W 6 tygodniu życia u Mai wystąpiły pierwsze drżenia nóżek i rączek. Wykonane w szpitalu badanie EEG nie pozostawiło wątpliwości: u Mai zdiagnozowano epilepsję i włączono leczenie. Zastosowano kilka rodzajów preparatów, które nie przyniosły oczekiwanych efektów, powodując wiele skutków ubocznych.

Zdiagnozowaną padaczkę zakwalifikowano jako lekooporną. Wykonano wiele badań, rezonans magnetyczny, badania metaboliczne, dwukrotną punkcję lędźwiową, wiele badań krwi, lecz dopiero badania genetyczne wskazały co jest prawdziwą przyczyną choroby w wyniku której wystąpiły u niej napady padaczkowe.

Po kilku tygodniach rodzice otrzymali wynik – mutacja w genie CDKL5. Przeżyli szok, to spontaniczna mutacja nieodziedziczona od żadnego z rodziców. Mutacja wpływa również na opóźnienie rozwojowe, korowe zaburzenia widzenia, problemy z przetwarzaniem słuchowym, często brak rozwoju mowy, ale na tą chwilę lekarze nie są w stanie dokładnie stwierdzić w jakim stopniu dziewczynka będzie niepełnosprawna. Dzięki leczeniu w szpitalu w Łodzi i wprowadzeniu diety ketogennej udało się zniwelować napady padaczkowe, choć niestety z powodu występującej mutacji w każdej chwili mogą one znowu się pojawić. Jedno jest pewne, na ten moment nie ma dostępnej terapii genowej, która mogłaby pomóc wyleczyć malucha.. Maja nie nawiązuje  kontaktu wzrokowego, przestała się uśmiechać, nie reaguje na głos rodziców. Pozostaje im tylko zapewnić jej jak najlepszą opiekę specjalistów w zakresie fizjoterapii, diagnozy i terapii wzrokowej oraz słuchowej. Systematyczne kontrole lekarskie są jednak kosztowne i odbywają się w różnych miejscach Polski. Stąd założono zbiórkę na portalu zrzutka.pl

 

Zawody odbędą się w konkurencjach: motorówka, styl dowolny, styl grzbietowy i styl klasyczny. Dystans 25 metrów. Organizatorzy nie czerpią korzyści finansowych z tytułu przeprowadzenia zawodów! Opłata startowa to 50 złotych, ale mile widziane są większe wpłaty

Każdy uczestnik zawodów otrzyma paczkę ze słodyczami i oczywiście medal za miejsce na podium.

Organizatorami zawodów są: SWIM-SPORT, MULTI-SPORT, AQUAMAN, EVO-WATER.(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.