Ruszyły zapisy do 5. Turnieju Mikołajkowego w Halówkę o Puchar Burmistrza Wadowic. W tym roku zwycię
Trwają zapisy do turnieju mikołajkowego w halówkę. W tym roku sportowcy zagrają dla Pawła

Ruszyły zapisy do 5. Turnieju Mikołajkowego w Halówkę o Puchar Burmistrza Wadowic. W tym roku zwycięzca może być tylko jeden: piłkarze grają dla 12-letniego Pawła z Wadowic z dystrofią mięśniową Duchenne’a.

Wkróce   odbędzie się trzydniowe święto futbolu, mistrzostwa powiatu, najważniejsza impreza halowa w roku: ruszyły zapisy na Mikołajkowy Turniej w Halówkę o puchar burmistrza Wadowic. W tym roku zbierane będą pieniądze na 12-letniego Pawła z Wadowic.

Paweł to fan motoryzacji i gier komputerowych. Nastolatek zmaga się z bardzo poważną dystrofią mięśniową Duchenne’a. Jego organizm nie wytwarza białka. Białka, które odpowiedzialne jest za mięśnie, dlatego choroba codziennie odbiera mu sprawność fizyczną. Niestety nie ma jeszcze lekarstwa, można jedynie walczyć, spowalniając postęp choroby rehabilitacją, dietą, suplementami diety itd. Ponieważ Paweł większość czasu spędza w pozycji siedzącej, potrzebuje kolejnego sprzętu jakim jest pionizator. Jest on potrzebny, aby wspomóc pracę nerek, poprawić krążenie, wymusić na ciele prawidłową postawę. Kolejnym sprzętem ortopedycznym są ortezy – niezbędne, aby przykurcze jak najmniej deformowały stopy. To są główne cele zbiórki.

Tegoroczny turniej odbędzie się w drugi weekend grudnia (8-10 grudnia), tradycyjnie na hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 4 w Wadowicach. Podczas trzech dni wydarzenia będzie prowadzona zbiórka do puszek. Oprócz 75 pasjonujących meczów, organizator, Urząd Miejski w Wadowicach, przygotował sporo atrakcji m.in. pokazy artystyczne, wizyty niezwykłych gości, konkursy z nagrodami, piłki oraz koszulki słynnych sportowców do wygrania oraz oczywiście obecność św. Mikołaja.

Turniej ma charakter OPEN,  co oznacza, że mogą wziąć w nim udział zarówno zawodnicy niezrzeszeni, jak i zawodnicy przynależący do klubów piłkarskich. W turnieju mogą brać udział zawodnicy, którzy mieszkają albo są zameldowani w powiecie wadowickim lub pochodzą z powiatu wadowickiego. W szczególnym przypadkach organizator może dopuścić do turnieju piłkarzy z poza powiatu wadowickiego. Co ważne, liczba drużyn biorących udział w turnieju jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane są do niedzieli 26 listopada lub do wyczerpania miejsc. Więcej szczegółów TUTAJ.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.