Już po raz siódmy szykuje się święto wadowickiej koszykówki, czyli Memoriał Braci Kunowskich, poś
Memoriał Braci Kunowskich. Po raz siódmy szykuje się święto wadowickiej koszykówki

Już po raz siódmy szykuje się święto wadowickiej koszykówki, czyli Memoriał Braci Kunowskich, poświęcony pamięci Adama Kunowskiego i Marka Kunowskiego, dwóch zasłużonych dla naszego miasta sportowców i trenerów. Trwają zapisy.

Memoriał Braci Kunowskich to turniej koszykówki poświęcony pamięci Adama i Marka Kunowskich, dwóch zasłużonych dla naszego miasta sportowców i trenerów. Jest również wspomnieniem wszystkich zmarłych zawodników, trenerów oraz działaczy, którzy wpisali się w historię klubu sportowego Skawa Wadowice. Przypomnijmy ich sylwetki:

Adam Kunowski (urodzony 18 września 1958, zmarł 4 listopada 2015) - znany był przede wszystkim ze swojej kariery jako zawodnik, a następnie nauczyciel wychowania fizycznego i trener koszykówki. Od 1975 roku związany był ze Skawą Wadowice, gdzie reprezentował barwy klubu w rozgrywkach młodzieżowych i seniorskich. W trakcie studiów na Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie zdobył brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce. Równocześnie należał do drużyny AZS-u piłkarzy ręcznych. Po uzyskaniu Dyplomu Trenera II klasy w roku 1985 został szkoleniowcem zespołów młodzieżowych i drużyny seniorów. Poza pracą trenerską w wadowickim klubie, Adam Kunowski przez wiele lat był nauczycielem WF-u w Szkole Podstawowej nr 4, a także koordynatorem ds. sportu szkolnego w powiecie wadowickim. W grudniu 2014 roku został wybrany członkiem zarządu Skawy Wadowice.

 

Marek Kunowski (urodzony 14 stycznia 1960, zmarł 17 marca 2012) - młodszy z braci, wychowanek Skawy Wadowice. Po zakończeniu kariery zawodniczej został trenerem, a później kierownikiem juniorskiego zespołu, który w latach 90-tych, pod sterami braci Kunowskich osiągnął wiele sportowych sukcesów. Marek, wychwycił wielu młodych, utalentowanych zawodników, którzy zasilali zespół Skawy m. in. Śp. Marcina Malinowskiego, Bartłomieja Wygonę, Tomasza Ruska, Sławomira Klocka. Podczas gdy Adam realizował taktykę zespołu, Marek skupiał się na przygotowaniu motorycznym i technicznym zawodników. Ta synergia z pewnością przyczyniła się do sukcesów osiągniętych przez drużyny braci. Po sezonie 2004/2005 zarząd Skawy z powodów finansowych zdecydował się wycofać seniorski zespół z rozgrywek III ligi. Pomimo problemów, Marek zebrał 10 osobową drużynę, która zgłosiła się do rozgrywek Amatorskiej Ligi Koszykówki w Oświęcimiu pod nazwą Skawa Wadowice. Marek Kunowski miał znaczący udział w sukcesach Skawy Wadowice, pracując i wspomagając swojego brata w latach 1995 – 2005.

Tegoroczne, siódme już rozgrywki,  dwudniowe, odbędą się w dniach 1-3 grudnia na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4 przy ulicy Słowackiego 2.

Trwają zapisy na turniej, formularz zgłoszeniowy można pobrać TUTAJ.

Patronat medialny nad wydarzeniem po raz kolejny objął portal WadowiceOnline.pl.

Tak wyglądał memoriał w 2022 roku:

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.