Wadowice po ponad dekadzie od oddania do użytku, rozpoczęły remont mocno już wyeksploatowanego Orlika
Rozpoczął się remont wadowickiego Orlika

Wadowice po ponad dekadzie od oddania do użytku, rozpoczęły remont mocno już wyeksploatowanego Orlika na stadionie Skawy. Potrwa on około 2-3 tygodni.

Nie da się ukryć, że Orlik na stadionie Skawy Wadowice najlepsze lata ma już za sobą. Nic dziwnego, bo boiska są mocno eksploatowane i bardzo popularne a mają sporo ponad dekadę. Wadowicki Orlik powstał w ramach Orlik 2012, programu rządowo-samorządowego, którego celem było wybudowanie w każdej gminie do 2012 roku boiska.  W ciągu pięciu lat (2008-2012) w całym kraju powstało ich około 2600.

W lutym tego roku Ministerstwo Sportu i Turystyki rozstrzygnęło program modernizacji kompleksów sportowych "Moje Boisko – Orlik 2012", z którego  205 200 złotych otrzymała gmina Wadowice na remont swojego Orlika. Do przetargu na to zadanie zgłosiły się cztery firmy, proponując kwoty od 608 to 819 tysięcy złotych.

W poniedziałek (4.09) rozpoczął się od dawna zapowiadany remont tego chyba najbardziej eksploatowanego obiektu sportowego w Wadowicach. Jak poinformował burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, zgodnie z podpisaną umową wykonawca na przeprowadzenie remontu ma czas do 18 września. W miejsce starej kilkunastoletniej murawy położona zostanie nowa, która zamiast granulatu, zostanie zasypana piaskiem kwarcowym. Wymienione zostaną także bramki

Koszt remontu wyniesie ponad 600 tysięcy złotych.

(MG)
(zdjęcia: Facebook Bartosz Kaliński)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-1 #1 baca 2023-09-05 10:26
znow jakis przekret z cena popisiokow
Cytować
0 #2 obserwator 2023-09-05 11:03
Czy trzeba było zająć całe boisko do siatki. Można było złożyć i poukładać "bele trawy" na części trawnika za boiskami. Jednak u nas liczą się "bezmózgowcy". Zorganizowane grupy się nie liczą.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.