Do Wadowic powróciła Małopolska Tour, jedno z największych wydarzeń rowerowych w województwie. Opr
To było święto rowerów w Wadowicach!

Do Wadowic powróciła Małopolska Tour, jedno z największych wydarzeń rowerowych w województwie. Oprócz tradycyjnych rajdów z kilkoma trasami, zaplanowano też inne atrakcję. Gwiazda muzyczną była Sylwia Grzeszczak.

To było rowerowe święto w Wadowicach. W niedzielę (3.09) do miasta  powróciła impreza Małopolska Tour, jedno z największych wydarzeń rowerowych w Małopolsce, które odbywa się nieprzerwanie od 2017 roku i gromadzi tysiące rowerzystów! ​Jest to święto pasjonatów i amatorów dwóch kółek.

Najważniejszym elementem jest rodzinny rajd rowerowy.  W rajdach każdy jest zwycięzcą: przed startem uczestnicy otrzymali pakiety z numerami startowymi, koszulkami, voucherami na posiłek i innymi gadżetami. Główną ideą jest pokonanie, wspólnie z najbliższymi, jednej z kilku przygotowanych tras rowerowych.

W Wadowicach przygotowano trzy: Maxi, Midi i Mini.  Trzeba pamiętać, że nie chodzi tutaj o ściganie się z innymi, ale o aktywne spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu w gronie rodziny lub przyjaciół oraz czerpanie przyjemności z jazdy „jednośladem” wśród pięknych okoliczności przyrody. Trasa mini przeprowadzona była po płaskim terenie, w trasach Midi i Maxi było kilka podjazdów, ale kto na co dzień jeździ po naszych okolicach, raczej nie miał z nimi problemu. Po minięciu linii mety na wszystkich czekał zasłużona nagroda, czyli pamiątkowy medal.

W rowerowym miasteczku jakie powstało na miejskim stadionie Skawy  przez cały dzień  miały miejsce liczne atrakcje towarzyszące, takie jak Bicykl Show, Akademia Bezpiecznego Rowerzysty, blender bike, slote cars, pokazy dirt jumpingu, kids radce,  strefa wystawiennicza z warsztatami i prelekcjami, konkursy z nagrodami a także iluzje Adriana Pruskiego. Każdy rodzinnie mógł w wielu punktach wykonać ciekawe zadania, zebrać za to pieczątki na specjalnie przygotowanym blankiecie a pod koniec wymienić je na ciekawe rowerowe nagrody.

Imprezę zakończy koncert Sylwii Grzeszczak.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.