W weekend do Wadowic wraca Małopolska Tour, jedno z największych wydarzeń rowerowych w województwie.
W weekend w Wadowicach wielka rowerowa impreza

W weekend do Wadowic wraca Małopolska Tour, jedno z największych wydarzeń rowerowych w województwie. Miasto oprócz tradycyjnych rajdów z kilkoma trasami, planuje też inne atrakcję. Gwiazda muzyczną będzie Sylwia Grzeszczak.

Małopolska TOUR to jedno z największych wydarzeń rowerowych w Małopolsce, które odbywa się nieprzerwanie od 2017 roku i gromadzi tysiące rowerzystów! ​Jest to święto pasjonatów i amatorów dwóch kółek. W 2021 roku odbyło się w Wadowicach i cieszyło się sporym zainteresowaniem: przygotowano rajd rowerowy z trzema trasami a także mnóstwo innych atrakcji.

W niedzielę (3.09) impreza wraca do naszego miasta: odbędzie się  na stadionie MKS Skawa Wadowice.

Tradycyjnie rozpocznie się rodzinnym rajdem rowerowym, którego star zaplanowano na godzinę 12:00. Główną jego ideą jest pokonanie, wspólnie z najbliższymi, jednej z kilku przygotowanych tras rowerowych. Trasy te są zróżnicowane pod względem długości oraz trudności, dlatego też zarówno początkujący, jak i zaawansowani kolarze czerpią z ich przejechania niemałą frajdę. Planowaniem poszczególnych „pętli” oraz czuwaniem nad bezpieczeństwem uczestników zajmuje się prezes Małopolskiego Związku Kolarskiego – Marek Kosicki – człowiek, który o kolarstwie wie niemal wszystko.

Przygotowano trzy trasy: Maxi, Midi i Mini. W rajdach każdy jest zwycięzcą – już przed startem uczestnicy otrzymują pakiety z numerami startowymi, koszulkami z logo eventu oraz voucherami na posiłek, zaś po minięciu linii mety na wszystkich czeka zasłużona nagroda, czyli pamiątkowy medal. Trzeba pamiętać, że nie chodzi tutaj o ściganie się z innymi, ale o aktywne spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu w gronie rodziny lub przyjaciół oraz czerpanie przyjemności z jazdy „jednośladem” wśród pięknych okoliczności przyrody. Każdy, kto wcześniej zapisał się na rajd przez Internet powinien odebrać pakiet startowy w biurze zawodów najpóźniej do godziny 11:30. Chęć udziału w rajdzie będzie można jeszcze zgłosić na miejscu w dniu wydarzenia.

Trasy Rodzinnego Rajdu Rowerowego:

Trasa MINI (11 kilometrów) – Płaska trasa poprowadzona asfaltową i szutrową ścieżką wzdłuż rzeki Skawa. Tradycyjnie w połowie dystansu czeka na rowerzystów bufet owocowy.

Trasy MIDI (21 kilometrów) i MAXI (32 kilometry) - Trasy górskie z kilkoma podjazdami wiodące głównie drogami asfaltowymi (jedynie dwa odcinki poprowadzone są przez drogi gruntowe). W trakcie przejazdu będą dostępne wspaniałe widoki, w tym szczególnie te na Beskid Mały oraz na zaporę w Świnnej Porębie.

W rowerowym miasteczku Małopolska Tour przez cały dzień będą miały miejsce liczne atrakcje towarzyszące, takie jak Bicykl Show, Akademia Bezpiecznego Rowerzysty, blender bike, slote cars, strefa wystawiennicza z warsztatami i prelekcjami, konkursy z nagrodami a także iluzje Adriana Pruskiego.

Imprezę zakończy koncert Sylwii Grzeszczak.

Harmonogram imprezy:


09:30 – 11:30 zgłoszenia w biurze zawodów
12:00 - start Rodzinnego Rajdu Rowerowego
12.30 – konkurs foto na Facebooku – pozdrowienia z Małopolska Tour
14:00 - pokazy dirt jumpingu
15.00 – spektakl rowerowy
15.30 – pokazy dirt jumpingu
16:00 – Kids Race
16.40 – pokaz iluzjonisty Just Edi Show na scenie
17:00 – konkurs wiedzy i umiejętności oraz rozstrzygnięcie konkursu FOTO
17:40 – pokazy dirt jumpingu
18:00 – koncert Sylwii Grzeszczak

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+4 #1 Józek 2023-09-02 12:58
warto dodać że tym co nie udało się zapisać online mogą to zrobić w biurze zawodów od godz 11.30-12.00 (limit zawodników to 1000 osób), warto wydrukować oświadczenie i przynieś już podpisane https://www.zapisynarajdy.pl/event-details/malopolska-tour-wadowice/form

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.