Już po raz kolejny Klub Kolarski Aquila Peleton Wadowice  zaprasza wszystkich chętnych na 6,5 kilometr
Ruszyły zapisy na Ponikiew Time Trial

Już po raz kolejny Klub Kolarski Aquila Peleton Wadowice  zaprasza wszystkich chętnych na 6,5 kilometrowy wyścig do Ponikwi. Mimo, że trasa pozornie wydaje się łatwa, ostatni kilometr daje w kość. Ruszyły zapisy.

Już niedługo, bo w sobotę 16 września, Klub Kolarski Aquila Peleton Wadowice zaprasza po raz kolejny wszystkich na "czasówkę" do Ponikwi. Mimo, że trasa (6,5 kilometra) ze startem od restauracji "Czartak" wydaję się z pozoru łatwa, pierwsze 5 kilometrów to tak naprawdę wprowadzenie na wymęczenie, bo ostatni kilometr to finałowa wspinaczka na "Stravovym" segmencie Mur de Ponikiew. Trasa ma 274 metry przewyższenia i średnie nachylenie 3%.

Celem imprezy jest popularyzacja kolarstwa szosowego i turystyki rowerowej i wszystkie dotychczasowe  edycje cieszyły się zarówno sporym zainteresowaniem zawodników jak i kibicujących.  Zawody przeznaczone są dla amatorów turystyki rowerowej o dobrym przygotowaniu kondycyjnym. Warunkiem dopuszczenia do startu to ukończone 18 lat, złożenie organizatorom pisemnego oświadczenia o zapoznaniu się z regulaminem, wyrażenie zgody na wszystkie zawarte w nim punkty oraz uregulowanie opłaty startowej w wysokości 30 złotych (50 w dniu zawodów). W ramach opłaty startowej organizator zapewnia numer startowy, pamiątkowy medal, puchary dla pierwszych trzech zawodników w każdej kategorii, nagrody niespodzianki rozlosowane wśród wszystkich uczestników zawodów a także posiłek regeneracyjny.

Zapisy do wyścigu TUTAJ.

To idealne zakończenie sezonu wyścigowego. Kto zostanie nowym królem Ponikwi?! Zobaczymy!

Tak wyglądał Ponikiew Time Trial w ubiegłym roku:

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.