W Kalwarii Zebrzydowskiej odbyły się zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych podczas Ogólnopolski
Znamy wyniki Ogólnopolskich Zawodów Sportowo-Pożarniczych MDP w Kalwarii Zebrzydowskiej

W Kalwarii Zebrzydowskiej odbyły się zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych podczas Ogólnopolskich Zawodów Sportowo Pożarniczych. Wzięło w nich udział 19 drużyn chłopców i 19 drużyn dziewcząt oraz 3 drużyny z Ukrainy.

W  zawodach wzięło udział 38 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z różnych zakątków Polski wraz z ich opiekunami oraz 3 zagraniczne drużyny z Ukrainy. Rywalizacja toczyła się pomiędzy najlepszymi w kraju Młodzieżowymi Drużynami Pożarniczymi – dziewczętami i chłopcami z każdego województwa, a także triumfatorami poprzednich zawodów szczebla krajowego z 2021 roku.
 
Młodzi strażacy musieli się zmierzyć w trzech dość trudnych konkurencjach, jakimi były rozwinięcie bojowe polegające na pokonaniu toru przeszkód, część zawodników musiała go pokonać wraz ze sprzętem bojowym, umiejętności podawania wody (za pomocą pompki ręcznej do małej tarczy) oraz wiązania węzłów i umiejętności rozpoznawania sprzętu gaśniczego. Drugą konkurencją był bieg sztafetowy na torze z przeszkodami wraz z montażem linii wodnej, a trzecią konkurencją była musztra. Całość zawodów była transmitowana online.

Wyniki rywalizacji:
 
W kategorii dziewcząt:
OSP Przytkowice
OSP Żdżary
OSP Lądek
 
W kategorii chłopców:
OSP Głuchów
OSP Wysokienice
OSP Skotniki
 
Trzy drużyny zakwalifikowały się do wyjazdu na Międzynarodową Olimpiadę Strażacką CTIF MDP we Włoszech w 2024 roku, są to Dziewczęta z OSP Przytkowice oraz Chłopcy z OSP Głuchów i OSP Wysokienice.


 

(Andrzej Famielec/Kalwaria24.pl)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+1 #1 Majka 2023-08-28 13:57
Główną nagrodą była paczka żyletek dla Jukubka żeby mógł się ogolić na dożynki !
0 #2 trzezwy 2023-08-29 13:06
w moich czasach to jak my do pozaru przyjechali to do takiej np stodoly,domu to sie nawet wezy strarzackich nie rozsciagalo tylko chopaki na komede gasimy wyciagali penesy i gasili,jakby te biedne dzieewczyny gasily,
0 #3 trzezwy 2023-08-29 13:45
no teraz powaznie fajna mlodziesz napisze kwiat mlodzierzy polskiej,az sercev mocniej bije zycze im sukcesow w zyciu,dobrze ze redakcja to udostepnila,

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.