Podczas siódmego, finałowego etapu, kolarze tegorocznego 80. Tour de Pologne przejechali przez część
Kolarze Tour de Pologne przemknęli przez powiat. Sporo kibiców na trasie przejazdu

Podczas siódmego, finałowego etapu, kolarze tegorocznego 80. Tour de Pologne przejechali przez część powiatu wadowickiego. Na całej trasie w gminach Wieprz, Tomice i Spytkowice czekało na nich sporo kibiców.

W piątek (4.08) odbył się ostatni,  siódmy  etap tegorocznego wyścigu Tour de Pologne. Peleton miał do przejechania prawie 167 kilometrów z Zabrza do Krakowa, gdzie już tradycyjnie zakończył się cały wyścig. Meta została usytuowana przy krakowskich Błoniach. Także na Błoniach Krakowskich nastąpi dekoracja najlepszych na trasie 80. Tour de Pologne.

Kolarze przemknęli po południu też przez część powiatu wadowickiego, przejeżdżając przez Gierałtowice, Wieprz, Frydrychowice, Tomice, Witanowice i Ryczów, gdzie następnie wjechali na teren powiatu krakowskiego.

Na całej trasie nie zabrakło licznego grona kibiców. Tak to wyglądało w Tomicach:

Przypomnijmy, że Tour de Pologne (Wyścig dookoła Polski, TdP) to wieloetapowy szosowy wyścig kolarski, organizowany cyklicznie na terenie naszego kraju, będący jedną z najbardziej prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych w Polsce organizowanych regularnie. Od 1. edycji w 1928 do 49. w 1992 posiadał status wyścigu amatorskiego (jedynie w 1974 wyjątkowo rozgrywany był w formule open z udziałem zawodowców). Od 1993 – po przejęciu organizacji przez Czesława Langa – jest w pełni zawodowy. Od 2005 należał do cyklu UCI ProTour, od 2009 do UCI World Ranking, od 2011 do UCI World Tour.

 

(Marcin Guzik)
(zdjęcia: Krzysztof Cabak)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.