Podczas tegorocznego 80. Tour de Pologne kolarze podczas siódmego etapu przejadą przez powiat wadowicki
Podczas finałowego etapu koalrze  80. Tour de Pologne przejadą przez gminy Wieprz, Tomice i Spytkowice

Podczas tegorocznego 80. Tour de Pologne kolarze podczas siódmego etapu przejadą przez powiat wadowicki.  Odwiedzą jednak tylko niewielką część gminy Wieprz, Tomice i Spytkowice. Zobaczcie gdzie i kiedy!

29 lipca ruszył 80. Tour de Pologne,  najważniejsza kolarska impreza w Polsce. Narodowy wyścig rozpoczął się w Poznaniu, gdzie wrócił po 16 latach. Wielki finał wyścigu już tradycyjnie odbędzie się 4 sierpnia w Krakowie. Peleton przejedzie prawie 167 kilometrów z Zabrza do Krakowa, gdzie już tradycyjnie zakończy się cały wyścig. Meta zostanie usytuowana przy krakowskich Błoniach, wcześniej kolarze pokonają trzy rundy ulicami miasta.  Także na Błoniach Krakowskich nastąpi dekoracja najlepszych na trasie 80. Tour de Pologne.

W piątek (4.08) podczas ostatniego,  siódmego  etapu TdP, kolarze przejadą przez powiat wadowicki, przez gminy Wieprz, Tomice i Spytkowice a konkretnie takie miejscowości jak Wieprz, Tomice, Witanowice oraz Ryczów. Kibice, który chcieliby dopingować peleton, muszą się liczyć z utrudnieniami. Poniżej rozpiska:
 

 

 

Przypomnijmy, że Tour de Pologne (Wyścig dookoła Polski, TdP) to wieloetapowy szosowy wyścig kolarski, organizowany cyklicznie na terenie naszego kraju, będący jedną z najbardziej prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych w Polsce organizowanych regularnie. Od 1. edycji w 1928 do 49. w 1992 posiadał status wyścigu amatorskiego (jedynie w 1974 wyjątkowo rozgrywany był w formule open z udziałem zawodowców). Od 1993 – po przejęciu organizacji przez Czesława Langa – jest w pełni zawodowy. Od 2005 należał do cyklu UCI ProTour, od 2009 do UCI World Ranking, od 2011 do UCI World Tour.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.