Do Wadowic wraca Małopolska Tour, jedno z największych wydarzeń rowerowych w województwie. Miasto opr
Do Wadowic wraca wielka rowerowa impreza. Gwiazdą będzie Sylwia Grzeszczak

Do Wadowic wraca Małopolska Tour, jedno z największych wydarzeń rowerowych w województwie. Miasto oprócz tradycyjnych rajdów z kilkoma trasami, planuje też inne atrakcję. Gwiazda muzyczną będzie Sylwia Grzeszczak.

Małopolska TOUR to jedno z największych wydarzeń rowerowych w Małopolsce, które odbywa się nieprzerwanie od 2017 roku i gromadzi tysiące rowerzystów! ​Jest to święto pasjonatów i amatorów dwóch kółek. W 2021 roku odbyło się w Wadowicach i cieszyło się sporym zainteresowaniem: przygotowano rajd rowerowy z trzema trasami a także mnóstwo innych atrakcji.

Tak to wyglądało:

Dobra wiadomość: impreza wraca do naszego miasta. Tegoroczna Małopolska Tour odbędzie się w Wadowicach w niedziele 3 września na stadionie MKS Skawa Wadowice.

Tradycyjnie rozpocznie się rodzinnym rajdem rowerowym. Główną jego ideą jest pokonanie, wspólnie z najbliższymi, jednej z kilku przygotowanych tras rowerowych. Trasy te są zróżnicowane pod względem długości oraz trudności, dlatego też zarówno początkujący, jak i zaawansowani kolarze czerpią z ich przejechania niemałą frajdę. Planowaniem poszczególnych „pętli” oraz czuwaniem nad bezpieczeństwem uczestników zajmuje się prezes Małopolskiego Związku Kolarskiego – Marek Kosicki – człowiek, który o kolarstwie wie niemal wszystko.

Przygotowano trzy trasy: Maxi, Midi i Mini. W rajdach każdy jest zwycięzcą – już przed startem uczestnicy otrzymują pakiety z numerami startowymi, koszulkami z logo eventu oraz voucherami na posiłek, zaś po minięciu linii mety na wszystkich czeka zasłużona nagroda, czyli pamiątkowy medal. Trzeba pamiętać, że nie chodzi tutaj o ściganie się z innymi, ale o aktywne spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu w gronie rodziny lub przyjaciół oraz czerpanie przyjemności z jazdy „jednośladem” wśród pięknych okoliczności przyrody.

Zapisy na rodzinny rajd rowerowy TUTAJ. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, gwarantowane pakiety startowe dla uczestników rajdu oraz upominki dla dzieci.
 
W rowerowym miasteczku Małopolska Tour przez cały dzień będą miały miejsce liczne atrakcje towarzyszące, takie jak Bicykl Show, Akademia Bezpiecznego Rowerzysty, blender bike, slote cars, strefa wystawiennicza z warsztatami i prelekcjami, konkursy z nagrodami a także iluzje Adriana Pruskiego.

Imprezę zakończy koncert Sylwii Grzeszczak.

 

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+4 #1 krak 2023-08-18 09:50
po kliknieciu na zapisy pojawia sie komunikat: REJESTRACJA ZAMKNIĘTA - KOMPLET UCZESTNIKÓW :D
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.