Wadowice po ponad dekadzie w końcu wyremontują mocno już wyeksploatowanego Orlika na stadionie Skawy.
Jest firma, która wyremontuje wadowickiego Orlika

Wadowice po ponad dekadzie w końcu wyremontują mocno już wyeksploatowanego Orlika na stadionie Skawy. Do przetargu na to zadanie zgłosiły się cztery firmy, miasto wybrało zleceniodawcę.

Nie da się ukryć, że Orlik na stadionie Skawy Wadowice najlepsze lata ma już za sobą. Nic dziwnego, bo boiska są mocno eksploatowane i bardzo popularne a mają sporo ponad dekadę. Wadowicki Orlik powstał w ramach Orlik 2012, programu rządowo-samorządowego, którego celem było wybudowanie w każdej gminie do 2012 roku boiska.  W ciągu pięciu lat (2008-2012) w całym kraju powstało ich około 2600.

W lutym tego roku Ministerstwo Sportu i Turystyki rozstrzygnęło program modernizacji kompleksów sportowych "Moje Boisko – Orlik 2012", z którego  205 200 złotych otrzymała gmina Wadowice na remont swojego Orlika.

Do przetargu na to zadanie zgłosiły się cztery firmy, proponując kwoty od 608 to 819 tysięcy złotych. Właśnie wybrano wykonawcę, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Gretasport z Dąbrowy Górniczej, które wykona remont za 608 tysięcy złotych.

Zwycięzca przetargu kompleksowo odnowi obiekt, wymieniając m.in. sztuczną trawę, bramki czy ogrodzenia. Ma to odbyć się jeszcze w tym roku.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+5 #1 Obserwator 2023-07-17 21:39
Na boisku do koszykówki i siatkówki powinno być zamontowac siatka od strony wejscia na orlika. Ci co graja wiedza o co chodzi.

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.