W miniony weekend  Miejski Klub Sportowy Kalwarianka obchodził 100 lecie istnienia. Z tej okazji przygo
Kalwarianka hucznie obchodziła 100-lecie istnienia

W miniony weekend  Miejski Klub Sportowy Kalwarianka obchodził 100 lecie istnienia. Z tej okazji przygotowano sporo atrakcji.

Obchody podzielono na dwa dni. W pierwszym dniu  uroczystości rozpoczęto od przemarszu z obiektów Kalwarianki pod przewodnictwem Orkiestry Dętej do kościoła parafialnego pw. św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie odprawiono msze św. w intencji klubu koncelebrowaną przez  biskupa Roberta Chrząszcza, księdza dziekana Wiesława Cygana wraz z zaproszonymi księżmi (którzy aktywnie uczestniczyli w życiu Kalwarianki).

W głównej części oficjalnych obchodów na stadionie MKS „Kalwarianka” poza przemówieniami i zapoznaniem zgromadzonych z historią klubu. Uroczystego wręczenia odznaczeń  przyznanych przez Ministerstwo Sportu odznaki „Za zasługi dla sportu” dla wybitnych działaczy i sportowców związanych z klubem dokonał wojewoda Łukasz Kmita. W imieniu marszałka województwa Małopolskiego radna Danuta Kawa, przekazała na ręce prezesa Piotra Zadory została przekazana Nagroda Samorządu Województwa Małopolskiego POLONIA MINOR. Nagroda jest przyznawana przez samorząd województwa małopolskiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozpowszechniania i popularyzacji idei samorządności oraz za działalność na rzecz Małopolski. Na uroczystościach dokonano także odznaczeń nagrodami związkowymi oraz klubowymi. Uroczystościach uczestniczyli także parlamentarzyści: senator Andrzej Pająk i poseł Filip Kaczyński, burmistrz Augustyn Ormanty, radni Rady Miejskiej na czele z przewodniczącym Piotrem Janusiewiczem oraz radni powiatu wadowickiego.

W nieoficjalnej części obchodów, który zamienił się w festyn dla mieszkańców gminy i sympatyków klubu, odbyła się premiera filmu o historii Kalwarianki oraz ogłoszono iż nowym trenerem będzie Łukasz Burliga, a rolę II asystenta trenera i piłkarza będzie zawodnik z ponad 300. występami w Ekstraklasie w barwach Wisły Kraków, gdzie również 3x zdobył Mistrzostwo Polski, strzelec najszybszej bramki w historii reprezentacji Polski, do niedawna zawodnik I ligowej Puszczy Niepołomice, z którą wywalczył awans do Ekstraklasy – a mianowicie Rafał Boguski. Warto również wspomnieć, że rozegrano mecze juniorów i Olbojów MKS Kalwarianki.
 
Na gali drugiego dnia przeznaczonej dla zawodników i trenerów Kalwarianki wręczano także odznaczenia klubowe i związkowego. Wręczono także podziękowania dla sponsorów Klubu, bez których nie byłoby możliwe zarówno awansowanie jak i utrzymanie się w IV lidze, oraz po raz pierwszy dokonano prezentacji książki wydanej przez Gminę Kalwaria Zebrzydowska pt. „Miejski Klub Sportowy Kalwarianka w Kalwarii Zebrzydowskiej. Przyczynek do historii sportu w mieście” pod redakcją Lesława Lassoty i Andrzeja Nowakowskiego. Podczas gali przygrywał zespół Alergen.
 
Partnerem obchodów było województwo Małopolskie.

(Andrzej Famielec/Kalwaria24.pl)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+3 #1 Kolo 2023-07-13 11:20
Kaczynski to wszędzie się wpierdoli .
+1 #2 popis 2023-07-13 13:47
wrócił z mamusią do miasta swojego tewusa

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.