Internet otworzył nowe możliwości dla szachów i wadowickiego klubu szachowego "Wieża".
Kijów, Hawaje, Wadowice i... szachy internetowe!

Internet otworzył nowe możliwości dla szachów i wadowickiego klubu szachowego "Wieża".

W  niedzielę (2.07)  o godzinie 20:30 wadowicki klub szachowy “Wieża” rozegra ostatnią kolejką World Chess League.Live czyli ligi szachowej rozgrywanej przez internet. Rywalami będzie juniorska reprezentacja Hawajów. Rozgrywki można śledzić na internetowej stronie chess.com, a komentarz na żywo do najciekawszych meczów na kanale Chess Heroes na platformie Twitch.tv.

Możliwość gry z klubami z całego świata to duża zaleta rozgrywek internetowych - w tym sezonie mieliśmy okazję grać na przykład z drużynami z Ukrainy, Hawajów, Meksyku, Chin czy Republiki Południowej Afryki gdzie na tradycyjne rozgrywki byłoby ciężko dotrzeć – mówi Piotr Janas pełniący rolę kapitana wadowickiej drużyny w tej lidze.

Znana od wieków “Królewska gra” świetnie radzi sobie w obecnych czasach, a internet spowodował, że gra w nią najwięcej osób w historii. Największa platforma szachowa chess.com ma obecnie ponad 140 milionów zarejestrowanych użytkowników z czego w ostatnim miesiącu aktywnych było aż 57 milionów.

W Wadowicach turnieje szachowe rozgrywamy w każdy piątek od ponad 40 lat, ale podczas pandemii byliśmy zmuszeni przenieść je do internetu. Gdy restrykcje sanitarne zostały zniesione postanowiliśmy kontynuować rozgrywki internetowe jako dodatkową aktywność naszego klubu – dodaje prezes “Wieży” Adam Madej

Również podczas zbliżających się wakacji klub będzie aktywny w internecie prowadząc “Wakacje z szachami” gdzie w każdy piątek organizując bezpłatne szkolenia i prezentacje szachowe oraz wakacyjny cykl turniejów internetowych.

W wakacje zazwyczaj mamy więcej czasu, żeby na przykład rozwijać swoje umiejętności szachowe, ale również często nie ma nas w domu - internet rozwiązuje ten problem, bo połączyć możemy się nawet podczas zagranicznego wyjazdu choćby z telefonu komórkowego”. Liczymy, że nasza wakacyjna aktywność przyciągnie do naszego internetowego klubu nowe osoby niezależnie od aktualnego poziomu gry – tłumaczy Piotr Janas.

Transmisja z komentarzem wygranego przez Wieżę meczu z klubem z Kijowa https://wiezawadowice.pl

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+2 #1 pokolenie Pajdy 2023-06-30 11:27
Ha! pamiętam, jak chodziłem na wieżę! Dobrze wiedzieć, że coś się dzieje:)!
+1 #2 Wieża 2023-06-30 12:12
Cytuję pokolenie Pajdy:
Ha! pamiętam, jak chodziłem na wieżę! Dobrze wiedzieć, że coś się dzieje:)!

Teraz możesz też "chodzić" na internetową wieżę :-)
https://www.chess.com/club/wieza-wadowice
+1 #3 Wieża 2023-06-30 12:16
Więcej informacji o "Wakacjach z szachami" na stronie: https://www.wiezawadowice.pl/page/wakacje/

Zapraszamy.
+1 #4 Mirek Rajda 2023-07-02 20:40
Trzeba będzie kiedyś zagrać:) Pozdrowienia dla wszystkich!

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.