Podczas tegorocznego 80. Tour de Pologne kolarze podczas siódmego etapu przejadą przez powiat wadowicki
Kolarze 80. Tour de Pologne przemkną przez nasz powiat

Podczas tegorocznego 80. Tour de Pologne kolarze podczas siódmego etapu przejadą przez powiat wadowicki.  Odwiedzą jednak tylko niewielką część gminy Wieprz i Tomice. Zobaczcie gdzie i kiedy!

29 lipca ruszy 80. Tour de Pologne,  najważniejsza kolarska impreza w Polsce. Narodowy wyścig rozpocznie się w Poznaniu, gdzie wrócił po 16 latach.

Wielki finał wyścigu już tradycyjnie odbędzie się 4 sierpnia w Krakowie. Peleton przejedzie prawie 167 kilometrów z Zabrza do Krakowa, gdzie już tradycyjnie zakończy się cały wyścig. Meta zostanie usytuowana przy krakowskich Błoniach, wcześniej kolarze pokonają trzy rundy ulicami miasta.  Także na Błoniach Krakowskich nastąpi dekoracja najlepszych na trasie 80. Tour de Pologne.

Tego dnia kolarze odwiedzą powiat wadowicki, a konkretnie gminę Wieprz i Tomice, gdzie w Witanowicach powalczą o premie Górskią PZU III kategorii.

 

Przypomnijmy, że Tour de Pologne (Wyścig dookoła Polski, TdP) to wieloetapowy szosowy wyścig kolarski, organizowany cyklicznie na terenie naszego kraju, będący jedną z najbardziej prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych w Polsce organizowanych regularnie. Od 1. edycji w 1928 do 49. w 1992 posiadał status wyścigu amatorskiego (jedynie w 1974 wyjątkowo rozgrywany był w formule open z udziałem zawodowców). Od 1993 – po przejęciu organizacji przez Czesława Langa – jest w pełni zawodowy. Od 2005 należał do cyklu UCI ProTour, od 2009 do UCI World Ranking, od 2011 do UCI World Tour.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.