Ponad 200 osób wzięło udział w nowym biegowym rozdaniu w mieście, Wadowickiej Dyszce. Było sporo sp
Wadowicka Dycha. Sportowe emocje i mnóstwo zabawy

Ponad 200 osób wzięło udział w nowym biegowym rozdaniu w mieście, Wadowickiej Dyszce. Było sporo sportowych emocji a przede wszystkim mnóstwo zabawy.

W sobotę (27.05) odbyła się Wadowicka Dycha, nowe biegowe rozdanie w mieście. To uliczny bieg na dystansie 10 kilometrów (trasa jak w poprzednich edycjach Biegu Wadowickiego) z sumą przewyższeń około 330 metrów. Całość przebiegała przez Wadowice oraz okolice po asfaltowej trasie ze startem i metą na wadowickim rynku:  ul. Góralską, Niwy, Podgórską,  Zieloną ⇢ meta: Rynek w Wadowicach.

Trasę należało pokonać w regulaminowym limicie czasu 1 godziny i 20 minut. W Zawadce zlokalizowano punkt odżywczy, całą trasę zabezpieczała policja oraz strażacy z OSP.

W biegu wzięło udział ponad 200 osób. Najszybszy okazał się Adrian Korzeniowski ze Stanisławia Górnego, który trasę pokonał w 35 minut i 50 sekund, drugie miejsce zajął Paweł Wróbel z Katowic z czasem 36 minut 24 sekundy, trzeci był Piotr Serwan z Jadownik z czasem 36 minut 24 sekundy.

Wśród kobiet najszybsza okazała się Sylwia Byrska z Rokowa, która trasę pokonała w 39 minut 58 sekund, druga była Anna Kosycarz z Choczni z czasem 45 minut i 6 sekund, trzecia Patrycja Chrukin z Bielska Białej z czasem 47 minut 04 sekundy.

Pełne wyniki TUTAJ.

Przed biegiem głównym, odbyły się biegi dzieci na dystansach 200 i 400 metrów, nie zabrakło też rozgrzewki pod przewodnictwem Joanny Gołuchowskiej.

Portal WadowiceOnline.pl był patronem medialnym wydarzenia.