Małopolska od zawsze była kolebką sportów motorowych, a w szczególności rajdów. Za sprawą Valvoli
W lipcu Valvoline Rajdu Małopolski 2023. Kierowcy przejadą też przez nasz powiat

Małopolska od zawsze była kolebką sportów motorowych, a w szczególności rajdów. Za sprawą Valvoline Rajdu Małopolski 2023 udało się po 15 latach przywrócić do naszego regionu Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski. Wyścig odbędzie się również na terenie powiatu wadowickiego.

Niewątpliwie Małopolska kocha rajdy, a motorsport ma tutaj wielu wiernych fanów i oddanych kibiców. To stąd pochodzi wielu utalentowanych i zasłużonych dla polskich rajdów sportowców jak Janusz Kulig, Robert Kubica, Jan i Michał Kościuszko czy Szymon Gospodarczyk. Powyższą miłość i oddanie dla rajdów w naszym regionie potwierdziły dwie ostatnie edycje Valvoline Rajdu Małopolski, które przy swoich trasach zgromadziły rzesze spragnionych sportowych emocji kibiców. W tym roku ranga wydarzenia, rozgrywanego 6-8 lipca, będzie jeszcze wyższa, ponieważ do Małopolski zjadą najszybsi kierowcy w kraju walczący o tytuł Rajdowego Samochodowego Mistrza Polski! Niewątpliwie organizacja tak wielkiego wydarzenia potrzebuje wsparcia partnerów, a jednym z nich zostało właśnie Województwo Małopolskie.   

Trudna technicznie i wymagająca trasa, malownicze krajobrazy, doborowa stawka zawodników, nieustępliwa walka i doskonała organizacja. Tak w skrócie można opisać trzeci Valvoline Rajd Małopolski. Jednak najważniejsze jest to, że runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski powraca do naszego regionu po 15 latach przerwy.

To efekt pozytywnych opinii obserwatorów z Polskiego Związku Motorowego, którzy o poprzednich dwóch edycjach Rajdu Małopolskiego wypowiadali się w samych superlatywach. Nie może być inaczej, bo liczby rajdu są imponujące. 120 km jazdy na czas przez 13 miejscowości, na terenach powiatów suskiego i wadowickiego. Ponad 100 załóg na starcie. Dwa dni zmagań, jedenaście odcinków specjalnych, w tym pięć wieczorno-nocnych. Prolog ze startem w centrum Makowa Podhalańskiego. Wreszcie dwudniowa relacja w telewizji oraz w Internecie, z wykorzystaniem kilkunastu kamer, pokazująca nie tylko zmagania kierowców, ale także piękno naszego regionu. To wspólny sukces organizatorów i samorządu województwa, który wspiera wydarzenie od samego początku.

Zgodnie z przyjętą strategią rozwoju województwa, Małopolska wspiera wydarzenia sportowe najwyższej rangi. Valvoline Rajd Małopolski znalazł się w doborowym towarzystwie Igrzysk Europejskich, mistrzostw świata szczypiornistów, Pucharu Świata w skokach narciarskich, kolarskiego Małopolskiego Wyścigu Górskiego czy samochodowego Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą.
    
Organizatorem Valvoline Rajdu Małopolski jest Automobilklub Śląski, a promotorem firma GB pro.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+11 #1 keczupikczu 2023-05-25 13:22
Wyścig odbędzie się również na terenie powiatu wadowickiego.
Rajd a nie wyścig! :)
+16 #2 Dude 2023-05-25 18:13
W latach '90 to było coś:Hołek, Kulig, Kuchar, Kuzi - hopa na Zagorzu; ranga rajdu.
+7 #3 Inter 2023-05-25 20:38
Cytuję Dude:
W latach '90 to było coś:Hołek, Kulig, Kuchar, Kuzi - hopa na Zagorzu; ranga rajdu.

Ranga niby ta sama, nazwiska niestety już nie te.
+5 #4 Tede 2023-05-27 19:17
Cytuję Dude:
W latach '90 to było coś:Hołek, Kulig, Kuchar, Kuzi - hopa na Zagorzu; ranga rajdu.

Taaaak, do dzisiaj mam zdjecia tamtych wariatow z hopki. Holek w Subaru, Kuzaj w Evo a Kulig w zoltym Megane...
Dzialo sie...
0 #5 crusair 2023-06-07 11:49
Jak ktoś jest zainteresowany, to na stronie rajdu pojawiły się mapki z konkretnymi odcinkami.

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.