Na wadowickiej pływalni po raz siódmy zorganizowany Sztafetowy Maraton Pływacki, tym razem z okazji 15
Po raz siódmy maraton pływacki na jubileusz "Gimpla"

Na wadowickiej pływalni po raz siódmy zorganizowany Sztafetowy Maraton Pływacki, tym razem z okazji 156 lat I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity w Wadowicach. To jeden z punktów tegorocznych obchodów 20-lecia Krytej Pływalni "Delfin" w Wadowicach.

W piątek (25.11) z okazji 156 lat  I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity w Wadowicach  od rana do godziny 15:00  na Krytej Pływalni "Delfin" w Wadowicach trwa Sztafetowy Maraton Pływacki na dystansie 15,6 km. W maratonie udział biorą uczniowie, nauczyciele i sympatycy wadowickiego "Gimpla", w sumie 156 osób. Każdy z uczestników będzie miał do przepłynięcia dystans 100 metrów. Daje to w sumie 624 długości basenu!

Przypomnijmy, że sztafeta to pomysł jednego z nauczycieli wadowickiego liceum, Sławomira Ficka, który w 2016 roku temu wpadł na dosyć oryginalny pomysł uczczenia 150-lecia placówki właśnie pływacką sztafetą. Wzięło w niej  udział wtedy około 150 uczniów, absolwentów, nauczycieli, rodziców i sympatyków szkoły. Najmłodsza uczestniczka maratonu miała 9 lat, a najstarszy zawodnik 84 lata.  Sztafeta trwała ponad 56 godzin, oprócz uczniów "Gimpla" brali w niej udział również zawodnicy AZS AGH (19 osób) oraz z Unii Oświęcim (30 osób).  Zawodnicy w zależności od umiejętności pokonywali dystans 1 kilometra od 12 do 22 minut.

W 2017 roku powtórzono to wydarzenie, które spodobało się zarówno organizatorom jak i uczestnikom, stąd postanowiono iść za ciosem i impreza weszła na stałe do szkolnego kalendarza.

Sztafetowy Maraton Pływacki w tym roku jest częścią obchodów 20-lecia Krytej Pływalni "Deflin" w Wadowicach. Oprócz niego w weekend odbędzie się tutaj też Integracyjna Gala Pływacka osób niepełnosprawnych Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać Szansę” a także XI Puchar Wadowic w Pływaniu Klub PUKS Karol. Nie zabraknie też pokazu Klubu AZS OŚ Poznań w pływaniu artystycznym. Basen w godzinach trwania imprez będzie nieczynny dla użytkowników, organizatorzy zapraszają do kibicowania i oglądania ma trybuny.

Harmonogram obchodów 20-lecia pływalni:

25 listopada (piątek):
W godzinach od 8:00 do 15:00 tor nr 5 będzie zarezerwowany
Sztafetowy Maraton Pływacki (organizator I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Wadowity)

26 listopada (sobota):
W godzinach od 8:00 do 14:00 basen będzie neiczynny
Wadowicka Integracyjna Gala Pływacka (organizator Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać Szansę”)

27 listopada (niedziela):
W godzinach od 8:30 do 18:00 basen będzie nieczynny
XI Puchar Wadowic w Pływaniu  (organizator Klub PUKS Karol)  

Godzina 15-15:30
pokaz Klubu AZS OŚ Poznań w pływaniu artystycznym
Po występie nastąpi trening tej grupy, zapraszamy na widownię.

Na wszystkie imprezy wstęp wolny!

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.