W ramach obchodów dwudziestolecia wadowickiej pływalni, Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Ni
Na dwudziestolecie wadowickiego basenu, pływacka gala osób z niepełnosprawnościami

W ramach obchodów dwudziestolecia wadowickiej pływalni, Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać Szansę” w Wadowicach już po raz IX organizuje Integracyjną Galę Pływacką Osób z Niepełnosprawnościami.

W sobotę (26.11)  w godzinach od 8:00 do 13:00 na Krytej Pływalni "Delfin" w Wadowicach wystąpią zawodnicy z niepełnosprawnościami w różnym wieku w ramach IX Integracyjnej Gali Pływackiej Osób z Niepełnosprawnościami. Wszystko to z okazji dwudziestolecia pływalni.

Chcielibyśmy wyrównać szanse dostępu dzieci i młodzieży niepełnosprawnej do rywalizacji sportowej, dlatego sędziowie i wolontariusze mają przygotowany wachlarz pełen konkurencji i wyzwań w których będzie można się wykazać. Oczywiście każdy uczestnik zostanie nagrodzony i poczuje się zwycięzcą. Mamy nadzieję, że nasza integracyjna inicjatywa przyczyni się do krzewienia kultury fizycznej oraz promowania sportu szczególnie wśród osób niepełnosprawnych – informuje Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać Szansę” w Wadowicach.

Wydarzenie współfinansowane jest przez Fundację BNP Paribas

 

Przypomnijmy, że budowa Krytej Pływalnie "Deflin" w Wadowicach ruszyła w 2000 roku i trwała prawie dwa lata. Inwestycja kosztowała wtedy gminę 16 milionów złotych. Pływalnia  zatrudnia blisko 40 osób, zaś rocznie średni korzysta z niej ponad 200 tysięcy użytkowników.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+2 #1 Jola 2022-11-21 16:56
Wspaniała inicjatywa. A co ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowa wczym w Wadowicach? Czy tam dzieciaki i pedagodzy doczekają się godnych warunków do nauki?
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.