Stadion Skawy Wadowice doczeka się w końcu nowego zaplecza sanitarno-szatniowego, który będą mogli w
Jest kasa na zaplecze sportowe na stadionie Skawy. Ma powstać w przyszłym roku

Stadion Skawy Wadowice doczeka się w końcu nowego zaplecza sanitarno-szatniowego, który będą mogli wykorzystywać nie tylko piłkarze ale i miasto. Burmistrz Bartosz Kaliński poinformował, że są na to pieniądze. Budowa ma rozpocząć się w przyszłym roku.

Wadowice od roku zapowiadają budowę nowego zaplecza sanitarno-szatniowego na obiekcie. Nie da się ukryć, ze to co jest teraz "nieco" odstaje od obecnych czasów: budka, która obecnie temu służy, pochodzi z 1975 roku i powstała jako... zaplecze dla robotników budujących stadion. Oddanie do użytku nowego boiska na obiekcie spowodowało też problem z brakiem ubikacji dla jego użytkowników czy rodziców dzieci, które tutaj trenują. Za potrzebą muszę teraz udawać się kilkaset metrów na Orlik czy do wysłużonego już zaplecza.

Zobacz: Śmierdzący problem na stadionie Skawy

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński poinformował w środę (2.11) że  Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało gminie Wadowice 2,5 miliona złotych dotacji z programu Sportowa Polska na budowę nowego zaplecza.

Nowy budynek ma stanąć po drugiej stronie boiska głównego, naprzeciwko obecnych trybun i będzie stanowił wspólne zaplecze zarówno dla klubu, jak i dla gminy Wadowice. Będzie to dwupiętrowy obiekt o powierzchni około 600 m2, w którym mają znaleźć się m.in. szatnie dla sportowców, pokoje dla sędziów i trenerów, magazyn, kotłownia, zaplecze kuchenne, pomieszczenia biurowe i sala konferencyjna. W planach jest także budowa tarasu widokowego skierowanego w stronę płyty głównej i małej zadaszonej trybuny przylegającej do obiektu z sektorem VIP i stanowiskami dla dziennikarzy.

Projekt obejmuje również remont bramy głównej stadionu. Nowy budynek ma być przystosowany do organizacji meczów na poziomie 3 ligi piłkarskiej.Budowa ma rozpocząć się w przyszłym roku.

Tak to ma wyglądać:

 

 

(Marcin Guzik)
(zdjęcia: nadesłane, Marcin Guzik)
(wizualizacja: Urząd Miejski w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+1 #1 Bartek 2022-11-02 15:40
Dziękujemy Posłowi Kaczyńskiemu za pomoc w otrzymaniu dotacji!
Cytować
-3 #2 kolejny wałek 2022-11-02 16:08
Jak są pieniądze jak cały czas były co ten ciul z łaczan znów ściemnia :O
I znów kolejny bubel na stadionie czy kalinski chce doszczętnie zniszczyć sport i rekreacje w mieście ?
Turystykę, kulturę i biznesy już zniszczył !!
Cytować
-1 #3 Kot Maciej 2022-11-02 17:06
Cytuję Bartek:
Dziękujemy Posłowi Kaczyńskiemu za pomoc w otrzymaniu dotacji!

Powinienes juz udac sie z pielgrzymka dziekczynna
Cytować
+2 #4 M. 2022-11-02 17:33
Czy to zaplecze będzie dostępne dla sportowców z niepełnosprawno ściami?
Cytować
+2 #5 3xK 2022-11-03 06:50
Cytuję M.:
Czy to zaplecze będzie dostępne dla sportowców z niepełnosprawnościami?

Skoro ma być na stadionie Skawy, to na pewno. Przecież tam wszyscy są specjalnej troski:)
Cytować
0 #6 wado 2022-11-03 13:49
i znow dla skawy tyle dobrego a oni jak się od lat kopią w dziadowskich ligach tak się kąpać będą. byleby otoczka była a wyników nie ma
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.